داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

چقدر در مورد استارت آپ هایی که به راه افتاده اند تا زندگی ما را آسان کنند حرف زدیم. اما حتما در این بین، استارت آپی  که بتواند در هر لحظه با چند کلیک، خدمات نظافتی و تعمیراتی منزل شما را تامین کند، از مورد علاقه ترین استارت آپ های موجود است. امروز به بررسی استارتاپی در حوزه خدمات و نظافت میرویم که به آچار فرانسه خانه ها معروف شده است. استارت آپ آچار فرانسه خدماتی ارائه می کند که حتما روزی برای شما لازم خواهد بود، پس با ما همراه شوید.

آچار فرانسه در خانه ها

در سال ۹۵ یکی از محصولات پلتفرمی یک شرکت دانش بنیان که موسسان آن سه تن از فارغ التحصلان دانشگاه صنعتی شریف بودند به دنبال ایده ای استارت آپ آچار فرانسه را تشکیل دادند. حامد تاج الدین به عنوان مدیرعامل این شرکت از ابتدا با هدف و شعار خدمات منزل با چند کلیک کار را آغاز نمود. استارت آپ آچاره یک شرکت خدماتی – نظافتی است که به ارائه تمام خدمات مورد نیاز در خانه ها با آسان ترین شکل ممکن در هر ساعت از شبانه روز از طریق سایت و اپلیکیشن برای کاربر می پردازد.

تصور کنید ساعت ۳ نصفه شب یکی از لوله های خانه بترکد یا درست وقتی در جلسه ای مهم هستید از خانه تماس بگیرند که یخچال روشن نمی شود، یا زمانی که هیچ وقتی برای گردگیری و نظافت منزل ندارید میهمانی بخواهد بیاید، این موارد صحنه های آشنایی هستند که در زندگی همه ما بارها رخ می دهند. در مورد اینکه زندگی ماشینی امروزه ما، ترافیک، مشغله زیاد، خستگی ، متخصص نبودن در حوزه ای خاص همه از جمله دلایل تشکیل و موفقیت چنین استارت آپ هایی هستند حرفی نیست، اما همین که بتوان با بکارگیری فناوری کارها را آسان کرد بخش مهمی از زندگی روزمره ماست.

اینکه شما وقتی در ترافیک هستید بتوانید با چند کلیک فردی مطمین برای نظافت خانه خود تامین کنین و مجبور نیستید بعد از رسیدن به خانه از همسایه ها دنبال یک نظافتچی مطمین و کار درست بروید قسمت بزرگی از آسودگی و راحتی را برای شما فراهم می کند.

ارزش پیشنهادی آچاره

در آچاره افراد متخصص و نیروی کاری حرفه ای از هر تخصص و کاری به ارائه خدمات می پردازد . در واقع آچاره یک رابط قوی بین کاربر (مشتری) و نیروی کار متخصص است. از نظاقت منزل گرفته تا سیم کشی، تعمیرات، دکوراسیون منزل، خدمات خودرو و تمام کارهایی که در خانه مورد نیاز است از جمله خدمات این استارت آپ موفق است.

این ایده در شهر تهران بخوبی پیش رفته و مورد استفاده قرار میگیرد دلایل آن نیز مشخص است چرا که ضمن کم کردن از دغدغه های مردم و سهولت در کارهایشان، باعث اشتغال زایی و جمع کردن نیروی متخصص و ایجاد منبع درآمد برای تعدادی افراد است.

نیروهای کاری که از طرف آچاره برای انجام کارها فرستاده می شوند دارای گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد بوده و از دیگر فیلترهای تایید صلاحیت آچاره عبور کرده‌اند تا مشتری بتواند به آنها اعتماد کند.

در نهایت شما این راحتی خیال را دارید که اگر به هر دلیلی هم از کیفیت انجام کار راضی نبودید آچارفرانسه هست تا ضمن رسیدگی به نارضایتی شما سرویس را تکرار کند. همچنین برای کارهایی مثل نظافت منزل و پذیرایی مشکل قیمت گذاری حل شده و از قبل شما از طریق نرم افزار مطلع میشوید. دیگر نیازی به چانه زنی نیست.

جالب است آچاره علاوه بر انجام کارهای نظافت و تعمیرات و باغبانی به فکر زیبایی شما نیز هست و در قسمتی تحت عنوان خدمات زیبایی و سلامت هم به ارائه خدمات به مشتریان می پردازد.

آچاره

آچاره ای ها دست به کار شوند

وقتی فکر می کنم میشه خونه تکونی هامون، تعمیرات خونه، سیم کشی، لوله کشی، و حتی اثاث کشی ها رو با چن کلیلک ساده بشه بسپرد به نیروهای متخصص که بدون فوت وقت و استرس کارهاتو انجام بدن به این فک میکنم که بدون شک فناوری اطلاعات و ایده های نو چقدر باعث آسودگی زندگی های ما شدند، این همان روی خوب داستان است.

یک استارت آپ مشابه خارجی که در سانفرانسیسکو این کار را آغاز نمود بعد از طی مدت زمانی به دلیل شکایت هایی که شد مجبور به نعطیل کار شد، لذا افراد و نیروهای کاری در این استارت آپ از مهمترین شاخصه های تعیین موفقیت یا شکست این کار است.

جالب است تعداد استارت آپ های خدماتی و نظافتی با این سبک کار در تهران بیش از ده مورد است، کم کم در شهرستان ها هم شاهد تشکیل و رشد استارت آپ های حوزه خدماتی و تاسیساتی هستیم که حتما با مدیریت درست بخش بزرگی از نیروهای کاری متخصص که شغلی نداردند را می توان پوشش داد.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *