داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

ایران بیستمین کشور خودرو ساز بزرگ دنیا و بزرگترین خودروساز خاورمیانه است. صنعت خودرو سازی در ایران بعد از صنعت نفت بزرگترین صنعت در ایران است. از حجم انبوه خودروهای داخلی تا خودروهای گران قیمت خارجی در کشور موجود است. و جالب است ایرانی ها علاقه ی زیادی به مدل خودروی مورد استفاده خود دارند و روز به روز علاقمند به استفاده از آپشن های متفاوت در این حوزه می شوند. در میان تمام استارت آپ های خدماتی امروز به معرفی استارت آپ باما می پردازیم که در این حوزه فعالیت می کند.

ایران بزرگترین خودروساز خاورمیانه

جالب است در ایران بعضی از افراد همپای تاجران خارجی مازراتی سوار می شوند و قیمت های کلانی برای خرید و نگهداری خودرو می پردازند، لذا در این بین حتما راه اندازی استارت آپ باما برای افرادی که اهل خرید و فروش خودرو و ذوق کافی برای این کار دارند بسیار خوشایند است. استارت آپ باما به عنوان یک موتور جستجوگر برای خودرو ها عمل می کند به گونه ای که شما به راحتی می توانید در زمان خرید و فروش و اطلاع از شرایط و قیمت های خودرو مورد علاقه و مورد نظر خود مرجع کاملی در اختیار داشته باشید.

این استارت آپ کار خود را از سال ۱۳۸۸ در تهران آغاز کرده است و حدود دو تا سه سال هم بدون دریافت هزینه بصورت رایگان برای کاربران کار کرده است اما بعد از سه سال علی رغم اینکه اعضای تیم فکر می کردند ممکن است با ریزش کاربران مواجه شوند ولی با دریافت هزینه کار خود را پیش برد.

در استارتاپ باما شما در یک محیط با رابط گرافیکی بسیار ساده و جذاب با سه گزینه مواجه هستید: (بیابید، بسپارید، بدانید). در قسمت بیابید شما به خرید خودرو یا معاوضه خودرو و موتور سیکلت خود می پردازید. در منوی بسپارید خودرو یا موتور سیکلت خود را میفروشید و در بدانید از قیمت خودرو و بررسی خودرو ها اطلاعات جامع و آپدیتی به شما ارائه می شود.

استارت آپ باما

ارزش پیشنهادی استارت آپ باما

 باما تمام برندها و انواع مختلف خودرو ها رو ساپورت می کند و اطلاعات کامل و به روزی هر لحظه به شما ارائه می کند.

باما با دریافت هزینه برای ثبت آگهی درآمد زایی میکند که این هزینه ثبت آگهی از رایگان تا ۶۴هزار تومان و هزینه‌های دریافتی و عضویت طیف متنوعی از ۱۰۰هزار تومان ماهانه گرفته تا ۷میلیون تومان سالانه را در‌بر‌می‌گیرند. هزینه عضویت نمایشگاه‌ها از ماهی ۳۵۰هزار تا ۵۷۵‌ هزار تومان است.

استارت آپ باما با استفاده از علم Big Data و داده کاوی به خاطر چندین سال کار تخصصی در این حوزه به آمار و اطلاعات زیادی از رفتارشناسی مشتریان رسیده‌است، رفتارهایی که نشان می‌دهد مثلا وقتی یک نفر مازراتی را سرچ می‌کند بعد از آن چه اتومبیلی را پیگیری می‌کند یا چه اتومبیلی را می‌خرد.

اعضای تیم باما به راحتی میتوانند با دسته‌بندی اطلاعات بدست آمده از رفتارشناسی مشتریان آنها را به واردکنندگان بفروشد. چون داده‌های بزرگی دارد و تعداد کاربران میلیونی از «باما» دیدن می‌کنند؛ بنابراین داده‌های بسیار دقیقی که نشان‌دهنده رفتار بازار است، می‌توانند ارائه کنند.

باما با شرکت های و نمایندگی های خودروسازی و نمایشگاه های موجود در سطح شهرها ارتباط دارد و جالب است آگهی مورد نظر خود را از سایت خودشان در باما قرار می دهد. باما با بیش از ۲۵۰ نمایشگاه فعال در کل ایران در ارتباط است.

استارت آپ باما «دیوار» یا « شیپور» را رقیب خود نمیداند، چرا که آنها در چند حوزه فعالیت می کنند وباما اختصاصا رو خوردو متمرکز است.

شما در باما تمام خودرو های سواری، وانت، شاسی بلند، کوپه، موتورسیکلت را به راحتی می توانید جستجو کنید.

این استارت آپ تاکنون جذب سرمایه ای نداشته است و تمایلی به همکاری با دو خودروساز به نام کشور« ایران خودرو» و « سایپا» ندارد، چرا که معتقد است با رفتارهای پیش بینی نشده ممکن است مواجه شود.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *