داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

طبق آخرین بررسی مجله forbes در سال ۲۰۱۶ صنعت غذا هم چنان پولساز ترین و محبوب ترین صنعت حال حاضر جهان است. و به تبع این موضوع استارت آپ های حوزه مواد غذایی نیز می توانند  با ایجاد ارزش هلی جدید رشد و پیشرفت خوبی داشته باشند. به سراغ یکی از استارت آپ هایی که در این حوزه فعالیت کرده و تجربیاتی به دست آوره است می رویم. استارت آپی با عنوان cookisto که در حوزه سفارش آنلاین غذای خانگی در یونان کار خود را آغاز کرد و به شکست خورد.

 استارت آپ cookisto 

یک وب سایت که برای وصل کردن آشپزهای خانگی و افرادی که غذای خانگی تولید می کنند با مشتریان در شهر به وجود آمد. در این استارت آپ انواع مختلفی از غذاهای مورد علاقه مردم معرفی می شد. شرایط ورشکستی دولت یونان باعث به وجود آمدن شانسی برای افراد شد که بتوانند غذای با کیفیت و با قیمت مناسب میل کنند. آقای Gkontas و تیم همراهش با شناسایی این موقعیت توانستند درآمد خوبی کسب کنند. cookisto به قدری کار خود را خوب پیش بردند که سرمایه گذاران فرشته ترغیب شدند تا دفتر لندن این استارت آپ را راه اندازی کنند. در فاز نخست فعالیت در لندن این استارتاپ توانست ۴۰ هزار مشتری را به سمت خود جذب کند، اما این کشش و جذابیت تا مرحله بعدی سرمایه گذاری ادامه نیافت. بنابراین پس از ۱۰ ماه به آتن برگشت و دفتر لندن تعطیل شد.

انگیزه ایجاد استارت آپ cookisto

پس از تعطیل شدن دفتر لندن تیم استارت آپ cookisto پس از این شکست با مابقی سرمایه خود اقدام به شروع یک استارتاپ جدید تحت عنوان forky نمودند. در استارتاپ جدید رنج غذا های سفارشی ساده تر شده و تحویل غذا به مشتریان کمی پیچیده تر شده است. یک آشپزخانه ی مرکزی غذاهای تولید شده را که توسط یک متخصص تغذیه نظارت میگردید را ارائه می کند. ۶۰ دوچرخه سوار به صورت پاره وقت وظیفه ی رساندن غذا در آتن را به عهده دارند. در هنگام رساندن غذا، یک الگوریتم مسیریابی که هر ۱۰ ثانیه یک بار به روز رسانی می شود، اطمینان لازم از رساندن غذا در مدت زمان تعیین شده (۱۵ دقیقه) را فراهم می کند. استارتاپ forky اخیرا در آخرین دوره جذب سرمایه مبلغ دو میلیون یورو جذب کرده است.

 vs cookisto مامان پز ایران

با توجه به شباهت های مابین این استارتاپ با نمونه ایرانی آن، استارت آپ مامان پز به آن شدیم تا مقایسه ای بین این دو استارت آپ انجام دهیم،نکته ای کلیدی که باعث شباهت این دو استارت آپ میشود ایده ای مشابهی است که هر دو استارتاپ از آن بهره گرفته اند: غذای خانگی،این موضوع نشان میدهد که میتوان علایق یکسانی ما بین ملل مختلف یافت.

اما مسئله ای که باعث تفاوت بین این دو میگردد نوع رشد و سرعت افزایش بازار و مشتریان میباشد.مسئله ای که در cookisto چندان مورد توجه قرار نگرفت رشد بی رویه و پذیرش مشتریان بیش از توان استارتاپ میتواند مشتریان موجود را سرخورده و مشتریان بالقوه را منصرف کند.از سوی دیگر درس های دیگری نیز می توان از این مامان پز یونانی گرفت که عبارتند از:

۱-ایجاد ارزش های جدید و نوع همیشه باید مدنظر قرار گیرد.

۲-اکوسیستم های مختلف فرصت ها و تهدید های متفاوتی دارند.

۳-حفظ مشتریان مهم تر از یافتن مشتریان جدید است.

۴-علاوه بر کیفیت محصول تولیدی;روش های دریافت سفارش و سهولت انجام آن بسیار مهم است.

 

milad rouhi

milad rouhi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *