داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

مسایل حقوقی و قضایی یکی از مهمترین مسایلی است که قشر وسیعی از افراد جامعه را خواه ناخواه درگیر می کند و میزان پرونده های موجود در دستگاه قضا و زمان های طولانی رسیدگی به آنها گواه این مدعاست. در این بین یک گروه خوش ذوق از متخصصان حقوق و فناوری اطلاعات دورهم جمع شدند و با شناسایی نیاز جامعه و بازار هدف اقدام به راه اندازی استارت آپی حقوقی در این زمینه با عنوان “دادسان” نمودند. با دیجی ناکو همراه باشید.

استارت آپ دادسان 

استارت آپ دادسان با ایده ای کاملا حقوقی با احساس نیاز یکی از کارشناسان حقوقی شکل گرفت. آقای رضا تقی زاده صاحب ایده استارتاپ دادسان با ۱۵ سال تجربه کار در دستگاه قضا و برخورد نزدیک با مردم و وکلا در دادگاه ها و همچنین درک عینی و عمیق نیاز های هر دو قشر، بر آن شد تا استارتاپی راه اندازی کند که ارتباطی آنلاین و رایگان برای خدمات مشاوره ی حقوقی بین مردم و وکلای متخصص برقرارکند.

تیم ۵ نفره دادسان متشکل از کارشناس حقوقی، دو برنامه نویس، گرافیست، و مدیر واحد مارکتینگ و بازاریابی که مستقر در فضای اشتراکی استارتاپی سریر هستند و کار خود را به صورت جدی و حرفه ای پیش می برند. طبق مباحث مطرح شده با آقای فرشاد مصفا هم بنیان گذار این استارت آپ و مدیربازاریابی آن، اعضای تیم به صورت حرفه ای کار خود را انجام میدهند چرا که همه از متخصصان حوزه خود هستند. آقای تقی زاده کار خود در بخش مسائل حقوقی دستگاه قضا را بخاطر دادسان رها کرده اند. برنامه نویس بک اند مجموعه هم از کار خود در همراه اول استعفا داده و به صورت جدی کار خود را پیش می برد.

دادسان بستری برای ارتباط بین وکلای متخصص و مردم است. افرادی که مشکل حقوقی دارند کافیست مشکل خود را در سایت دادسان ثبت کنند تا کارشناسان حقوقی دادسان با آن ها تماس بگیرند و بصورت رایگان به مشاوره وراهنمایی آنها بپردازند، در بسیاری از موارد مشکلات با مشاوره حل می گردد ولی در برخی از آنها نیاز به وکیل برای تنظیم قرارداد، مشاوره و یا وکالت می باشد که دادسان در این راستا چند وکیل به افراد معرفی می کند که در حوزه مشکل مطرح شده متخصص هستند و افراد میتوانند بین وکلای پیشنهادی متناسب ترین را از نظر راهکار، رزومه و هزینه انتخاب کنند.

سایت دادسان

ارزش پیشنهادی دادسان

کاری که دادسان انجام می دهد چندین مزیت رقابتی قابل ذکر دارد. در پروسه ثبت مشکل حقوقی توسط کاربر تا بررسی و انجام کار بصورت کلی کارشناسان حقوقی همه موارد را بررسی میکنند. در قسمتی از سایت که دادسان از وکلای متخصص دعوت به کار میکند، پروسه به این صورت است که با کارشناسان حقوقی با تجربه با وکلا مصاحبه کرده و در این جریان رزومه و تبحر و تخصص فرد مورد نظر به شدت بررسی می شود و در این بین افراد انتخاب شده با وسواس خاصی تایید می شوند و کار شروع می شود.
در پیشبرد پرونده حقوقی تمامی موارد اقدامی توسط وکیل انجام می شود
اطلاعات شخصی موکلین، پیش از تبدیل شدن به کیس وکالت در اختیار وکلا قرار گرفته نمی شود.
موکل در تمامی ساعات شبانه روز بدون تماس می تواند اقدامات انجام شده در پرونده را ملاحظه کنند.

یکی از موارد مهمی که دادسان به خوبی می تواند ساپورت کند بحث از بین بردن هزینه های خارج از عرف که گاها از طرف وکلا بر مردم تحمیل می شود است چرا که کارشناسان حقوقی هر آنچه که اتفاق می افتد را رصد میکنند.

از بعد اقتصادی کاری که دادسان انجام داده در جهت مقرون به صرفه کردن پرونده برای موکل است چرا که حق الوکاله های پیشنهادی وکلا برای پرونده به صورت رقابتی انتخاب می شود و توسط تیم حقوقی دادسان بررسی می شود تا به صرفه ترین و مناسب ترین قیمت برای شما انتخاب و به شما معرفی شود.

نکته جالب استارت آپی

یکی از موارد جالبی که توجه مرا جلب نمود بحث رسیدگی و پشتیبانی از  مسایل حقوقی مربوط به استارت آپ ها در دادسان است. مسئله تقسیم سهام ، مسایل و قراردادهای مربوط به استارت آپ ها امروزه در جامعه قابل اهمیت است و چه بسا زمانی تیم های استارت آپی را با مشکل مواجه می کند چرا که با توجه به نو بودن جریان استارت آپی و کسب و کارهای نوپا در کشور مسایل حقوقی مربوط به استارتاپ ها هنوز مورد بررسی و کار قرار نگرفته اند. اما دادسان بخوبی وارد عمل شده و با پرداختن به این موضوع جامعه استارت آپی را هم به خوبی پشتیبانی می کند.

 

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *