داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

همیشه در خرید و فروش و بخصوص وقتی شما به عنوان مشتری به فروشگاهی مراجعه میکنید، قسمت جذاب تخفیفات و حراج های تعریف شده است. فروشگاه ها و صاحبان کسب و کار هم به هر مناسبت وبهانه ای سعی در جذب و راضی نگه داشتن مشتری دارند لذا با تعریف حراج ها و کمپین های تخفیفاتی این فرصت را در اختیار مشتری قرار میدهند. امروز راجب کمپین تخفیفاتی یکی از بزرگترین فروشگاه های مجازی کشور، دیجی کالا و نحوه کار و رقابت آن خواهیم پرداخت

دیجی کالا از یلدا شروع کرد

چند روزی از کمپین جمعه سیاه دیجی کالا نگذشته بود دیجیکالا  به رسم پارسال کمپین یلدای دیجی کالا رو شروع کرد و همچنین فروشگاه دوم دیجی کالا (دیجی استایل) به تبعیت از پدر خود (دیجی کالا) کمپین شب یلدا رو شروع نمود و به کاربران و مشتریان خود اطلاع رسانی کرد.

دیجیکالا همزمان با ایده کمپین یلدا و مدتی قبل از شروع کمپین،تغییراتی در قسمتی از رابط کاربری صفحه محصولات خود اعمال کرد، در این تغییر شما شاهد نمایش محسوس فروشندگان مختلف هر محصول در دیجی کالا به خریداران هستید.

جشنواره‌ی یلدای شگفت‌انگیز دیجی کالا از ۲۸ اذر آغاز شده و تا ۳۰ آذر ادامه دارد که برگزاری آن هم‌زمان با روز خرید اینترنتی ایرانیان است. در این جشنواره ۲۶ شرکت بزرگ کشور همراه دیجی‌کالا هستند.
از جمله این شرکت ها همراه اول، علی بابا، تپ سی، ریحون، تخفیفان، فیدبو، ایزی پز، کافه بازار و …
. در این جشنواره هرروز ۶۰ کالای نصف قیمت و هزاران کالای متنوع با تخفیف‌ به فروش می‌رسد. علاوه بر این کلی هدیه و جایزه‌های هیجان‌انگیز مثل سفر به اروپا و ماشین‌های محبوب معمول هم در انتظار شما هستند.

 

هدف کمپین دیجی کالا از دیدگاه دیجی ناکو

حال به برسی هدف دیجیکالا از این تغییر میپردازیم.

همان طور که دیجی کالا از مدت ها پیش خود را به سمت یک Market place هل داده بود با این تغییرات به طور علنی به همه خریداران خود این موضوع رو اعلان می کند، حال چرا این اعلان را قبل از کمپین یلدا انجام داد ؟ چیزی که واضح هست کمپین یلدای دیجیکالا تخفیف های فوق العاده برای مشتریان را به همراه دارد، و با این کار دیجیکالا موج رقابت بین فروشندگان به وجود آورده هست تا خود فروشندگان با تخفیف های رقابتی به مشتریان، دیجی کالا را در رسیدن به اهداف کمپین یلدا همیاری کنند.

دیجی کالا در خصوص بازار رو به رشد خود از استراتژی بازاریابی رویدادی در کمپین خود بهره جست. در این کمپین تبلیغاتی, دیجی کالا با در نظرگرفتن اکثریت مشتریان خود که در تلگرام و اینستاگرام حضور دارند صحنه رقابت را به این رسانه ها و شبکه های اجتماعی کشانده و با ایجاد یک ربات در کانال های ارتباطی خود اقدام به معرفی تخفیفات و جوایزی نمود که بسیار جالب و راغب کننده بود.

تحلیل کمپین دیجی کالا از نظر

دیجی کالا توانست علاوه بر جذب مشتریان بیشتر به اطلاعات پر ارزشی  از مشتریان و بازار هدف خود از طریق همین رباط دست یابدکه میتواند به استراتژی های بعدی و برنامه ریزی دقیق تر این شرکت کمک شایانی کند.
اما باوجود همه این موارد و با افزایش سیل آسای مشتریان و خرید کالا, دیجی کالا با مشکلات بسیاری در زمینه ارسال و تحویل کالا به مشتریان خود روبرو شد, بگونه ای که شعار این شرکت در تحویل یک الی دو روزه کالاها گاه حتی با تاخیر یک هفته ای روبرو گردید که فرصت را برای برخی از رقبا و فروشگاه ها به منظور بهره برداری از موقعیت فراهم ساخت اما با وجود این ضعف ها نیز باز تخفیف ها و حضور قدرتمند دیجی کالا هم در فضای رسانه های اجتماعی و هم به رخ کشیدن فروشگاه دوم و قدرتمند دیجی استایل توانست خیل عظیم مشتریان را متوجه خود سازد و تعداد بسیاری از مشتریان بالقوه را به مشتریان وفادار خود تبدیل کند

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *