داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

تبلیغات بنری یا نمایشی (Display Advertising) یکی از تاثیرگذارترین ابزار دیجیتال مارکتینگ میباشد. این نوع از تبلیغات، یکی از روش های بازاریابی میباشد که بر خلاف تبلیغات مبتنی بر متن، به عناصر مانند تصاویر، صوت و تصویر برای ارتباط پیام تبلیغاتی متکی است که از این طریق به راحتی میتوانید برند خود را معرفی کنید.به منظور شروع فعالیت در این زمینه، شما باید با یک شبکه ی تبلیغات نمایشی برای رسیدن به مشتریان مورد نظرتان همکاری کنید.

شما میتوانید با استفاده از تبلیغات بنری خود و نمایش آن،از بین جمعیت موجود، افرادی که مد نظر شماست پیدا کنید.

شبکه های تبلیغات نمایشی،تبلیغات خود را به کاربران ارائه می دهند که متناسب با مشخصات شما هستند سپس، کسی که مطابق با مشخصات شما کلیک بر روی آگهی شما می کند، به وب سایت شما می آید و (امیدواریم) تبدیل به یک مشتری شده و محصول مورد نظرتان را خریداری کند و اصلاحا تبدیل به مشتری پرداخت شما شود.

توضیحی پیرامون شبکه تبلیغات بنری

برای شروع نگاهی به آمارهای پیرامون تبلیغات بنری می اندازیم.

نخست، ۰.۰۷% از تبلیغات کلیکی جهان مربوط به نمایش بنری میباشد و این آمار به معنای این است که به ازای هر ۱۰هزار نفری که تبلیغ بنری شما رو میبینند،تنها ۷ نفر بر آن کلیک میکنند.

این آمار اگرچه بسیار مناسب بنظر نمیرسد و ممکن است بسیاری از افرادی را که کار تجاری و تبلیغاتی انجام میدهند مایوس کند،اما هر کسی که بر روی تبلیغات بنری مورد نظر شما کلیک میکند،احتمال بسیار بالایی برای تبدیل شدن به مشتریان پولی شما دارد.

دوم، میزان محبوبیت تبلیغات بنری با روند روبه رشدی همراه است به طوری که پیش بینی میشود شرکت های امریکایی در سال ۲۰۱۷ بودجه ایی معادل ۳۷.۳۶ میلیارد دلار صرف تبلیغات بنری خود در دو پلتفرم وب و موبایل نمایند.

سوم، فناوری ad Blocker باعث کاهش درآمد ۱۰.۷ میلیارد دلاری شرکت های امریکایی شده است،اما با این وجود بر طبق گزارش Adobe Report هر کمپین تبلیغات نمایشی نرخ بازگشت سرمایه ای به اندازه ی ۴۸۶% دارد.

با توجه به مطالب گفته شده میتوان چنین گفت که تبلیغات بنری به دنبال سرازیر کردن سیلی از بازدیدکنندگان به سمت وب سایت شما نیست بلکه هدف از آن راهنمایی درصدی از بازدیدکنندگان میباشد که احتمال بالایی در خصوص تبدیل شدن از مشتری بالقوه به مشتری پولی دارد.

شبکه های اصلی تبلیغات نمایشی/بنری

همان طور که پیش از این گفتیم به منظور نمایش تبلیغات بنری خود نیازمند همکاری با شبکه های تبلیغات نمایشی میباشید. در اینجا به معرفی مهم ترین شبکه های تبلیغات نمایشی/بنری میپردازیم که خیلی از این موارد شبکه های تبلیغات بنری در سطح جهان می باشد ولی نمونه های ایرانی نیز برای آن ها وجود دارد.

شبکه تبلیغات گوگل احتمالا شناخته شده ترین و محبوب ترین شبکه تبلیغات نمایشی می باشد. از آنجایی که حدود ۹۷ درصد درآمد گوگل از طریق تبلیغات می باشد، می توانید از حسن عملکرد گوگل در ایجاد فرآیند کسب درآمد از طریق تبلیغات مطمین باشید.

شبکه مشتریان فیسبوک را شاید بتوان جدی ترین رقیب گوگل در حوزه تبلیغات بنری دانست. چرا که این شرکت علاوه بر عرضه گزینه های مختلف و متفاوت به تبلیغ کنندگان، فضا و ابزارهایی جهت نمایش و طراحی بنرهای بهتر نیز در اختیارتان قرار می دهد.

پلتفرم مشتریان توییتر نیز یکی از شبکه های بزرگ این حوزه می باشد و همانند دو شبکه پیشین امکان ارسال تبلیغات شمارا از طریق اینترنت دارا می باشد. این سه شبکه، مهمترین شبکه های تبلیغات بنری را شامل می شوند و می توانند تبلیغات شما را در هر سایت یا اپلیکلیشن مرتبط با شبکه شان نشان دهنده و این به معنای دسترسی به میلیون ها مشتری بالقوه برای کسب و کار و تجارت شماست.

شرکت های نمایش تبلیغات بنری داخلی نیز عمده ترین تبلیغات را در ایران بر عهده دارند، شبکه های تبلیغاتی مانند ای نتورک ، صبا ویژن، کلیک یاب و … را نام برد که عمده تبلیغات بنری ایران از طریق این شرکت ها انجام می شود. معمولا از طریق شرکت های تبلیغات بنری می توان کمپین های خوب و موفقی رو برای کسب و کار ها انجام داد که بازخودرد این کمپین ها به عوامل خیلی مختلفی وابسته می باشد، از طراحی بنر تبلیغاتی گرفته تا صفحه فرود مناسب برای کمپین های تبلیغاتی .

 

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *