داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

رویداد ها، همایش‌ها و سمینارها یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی و آموزشی برای شرکت‌ها و افراد صاحب کسب و کار محسوب می‌شوند، در صورتی‌که دقیق و حساب‌شده برنامه‌ریزی و اجرا شوند، نتایج مثبت و تعیین‌کننده‌ای را برای کسب‌و‌کارها به همراه دارند. حال آنکه نحوه ی مدیریت و برگزاری رویداد ها کاری تخصصی است و هر کس از عهده ی آن بر نمیاد. امروز به معرفی یکی از اولین های حوزه رویداد نگار در ایران تحت عنوان استارت آپ ایوند خواهیم پرداخت. دیجی ناکو به سراغ فاندرها می رود.

استارت آپ ها با ایده شکل میگیرند!

حمیدرضا احمدی هم بنیان گذار استارت آپ ایوند در سال ۸۷ از آمریکا به ایران برگشت. به گفته خودش در یک شرکت حوزه تجهیزات پزشکی با عنوان مدیر فروش کار خود را آغاز نمود. سال ۹۱ شنید که محسن ملایری میخواهد رویداد استارت آپی برگزار کند بنابراین به تیم داوطلبان تهران پیوست که بعدها همین تیم به کانون کارآفرینی ایران به‌عنوان یک ان‌جی‌او تبدیل شد و اوایل سال ۹۲ تا سال تابستان ۹۴ در این مجموعه بود که با هدف تشکیل و ساختن جامعه کارآفرینی ایران در این حوزه انجام فعالیت نمود.

یکی از مهمترین کارهایی که انجام می دادند برگزاری رویداد بود. ایده ایوند هم از همین جا تحت عنوان پروژه Myevent برای تسهیل امور کانون کارآفرینی آغاز به کار کرد. که همین Myevent بعد ها شد استارت آپ ایوند. که از مهرماه سال ۹۴ به صورت اختصاصی و تمام وقت با هم بنیان گذاران دیگر فعالیت خود را شروع کرد.

استارت آپ ایوند ابزار مدرن برگزاری رویدادها

استارت آپ ایوند یک پلت فرم آنلاین است که به تمام صاحبان کسب و کار و کسانی که میخواهند رویداد، همایش، سمینار و ورکشاپ برگزار نمایند و در مقابل کسانی که میخواهند از این دوره ها و رویداد ها اطلاع پیدا کنند امکان مدیریت و اطلاع رسانی می دهد. همان طور که پیش تر هم گفته شد برگزاری رویداد و نحوه مدیریت آن اهمیت بسیار ویژه ای دارد، ایوند با اطلاع رسانی و ثبت نام و فروش بلیط آنلاین و خدمات دیگر شما را در برگزاری منظم و درست کار کمک می کند.

شما می توانید با مراجعه به سایت ایوند و ثبت رویداد مورد نظر خود یک صفحه اختصاصی برای مدیریت دوره ای که میخواهید برگزار نمایید داشته باشید و به راحتی با اطلاع رسانی برنامه خود و نیز با ثبت نام شرکت کننده گان و حتی برای دوره های پولی با پرداخت در سایت و هر لحظه با آمار ثبت نامی ها و آنالیز کار خود باعث تسهیل در امور مربوط به برگزاری رویداد های خود کنید.یا به عنوان کاربر از تمام رویداد هایی که مد نظر خودتان است در سایت که به صورت مرتب شده طبق تاریخ برگزاری یا جستجو شده با عنوان و یا شهر خود اطلاع حاصل نمایید.

ایوند تیم

ارزش پیشنهادی استارت آپ ایوند

فارغ از دغدغه های پرداخت آنلاین مثل نماد اعتماد، درگاه پرداخت، تسویه حساب شما می توانید خیلی سریع برای رویداد خود بلیط فروشی کنید. امکان ثبت بلیط با قیمت های متفاوت، کد تخفیف، تعیین حداکثر مجاز شرکت کنندگان، تاریخ شروع و انقضای بلیط، حداقل و حداکثر خرید بلیط توسط یک نفر، امکان درج عنوان و توضیحات برای هر بلیط، فعال و غیرفعال کردن سریع بلیط ها، امکاناتی هستند که به شما کمک میکنند هر رویدادی را مدیریت کنید.

در ایوند شما امکان طراحی یک فرم ثبت نام را دارید. فرض کنید که رویداد شما با اعطای گواهینامه رسمی در پایان دوره همراه باشد، به راحتی میتوانید املای صحیح نام و نام خانوادگی افراد به زبان انگلیسی را نیز هنگام ثبت نام از آنها درخواست کنید. در نهایت نیز دیتا بیسی از ایمیل و اطلاعات شرکت کننده خود خواهید داشت که می توانید برای اطلاع رسانی های خود استفاده نمایید.

ایوند برای ثبت نام ها و دوره های رایگان هزینه ای دریافت نمی کند، فقط برای دوره هایی که پولی هستند دو روز بعد از اتمام دوره با کسر کارمزد ۴ درصد، کل مبلغ حاصل از ثبت نامی ها به حساب برگزار کننده واریز می شود. و علاوه بر آن اسلایدر سایت که به شما امکان می دهد در تاریخ های مشخصی رویداد خود را در اسلایدر موجود در صفحه ی همه رویدادها به نمایش بگذارید.

 

… حرف آخر

وجود اپلیکیشن ایوند باعث دسترسی راحتتر به رویدادها و مدیریت آن ها می شود اما از نظر گرافیکی و رابط کاربری سایت ایوند را از اپلیکیشن آن جالب تر و در سطح بالاتری دیدم. اینکه بشود امکان گذاشتن نظر کاربران برای هر رویداد را فراهم کرد پیشنهادیست که ممکن است با محقق شدن آن ارتباطات بیشتری ایجاد نمود. یکی از دلایل موفقیت و شناخته شدن ایوند بین رویداد های استارت آپی می تواند این باشد که حمیدرضا احمدی خودش برگزار کننده رویدادهای استارت آپی بوده و نقاط ضعف را خوب آنالیز نموده است. تیم حرفه ای ایوند با قدرت به فکر ثبت رویداد های خارجی هستند.!!

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *