داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود، همه در ذهنشان همایش ها و سمینارهای مختلفی که در این حوزه برگزار می شود را تداعی می کنند. همیشه جای یک دورهمی از جنس دیجتال مارکتینگ خالی بود که در عین صمیمیت حرف هایی از جنس تجربه در آن مطرح شود و بتوان در این جو صمیمی دوستان کاری خوبی را پیدا کرد.

هماپ رویدادی بود که با بیش از ۱۸ ماه مطالعه و بررسی نمونه های مختلف داخلی و خارجی، در ۲۵ آبان ماه اولین رویدادش را برگزار کرد و رسما این دورهمی فعالیت خود را شروع کرد، میزبان اولین دوره رویداد هماپ، دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران بود که اولین دورهمی این رویداد به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی، در این دانشکده برگزار شد.

هماپ یک دورهمی ساده و صمیمی از جنس دیجیتال مارکتینگ هست که افراد علاقه مند و صمیمی در این حوزه برای انتقال تجربیات و شبکه سازی، دورهم جمع می شوند.

 

اولین هماپ تهران

 

در اولین رویداد هماپ ابتدا توضیحاتی توسط مجید امانی در مورد هماپ داده شد، سپس بعد از معرفی افراد حاضر، علیرضا هوشمند موضوع را همراه با مهمانان این رویداد، در مورد وضعیت صنعت دیجیتال مارکتینگ در ایران، پیش برد. صنعتی که از دیدگاه بعضی از مهمانان به درستی و با سرعت پیش می رود، و از دیدگاه برخی ها در ایران این صنعت به سمت اسپم شدن پیش می رود.

برخی مهمانان این موضوع را مطرح کردند که دیجیتال مارکتینگ یک صنعت تخصصی می باشد و اینکه هر شرکت تبلیغاتی حوزه آفلاین می خواهد به راحتی وارد این حوزه شود، اشتباهی بزرگ است و وقتی وارد این حوزه شد، چون که اطلاعات تخصصی ندارد در مشتریان این ذهنیت را ایجاد می کند که دیجیتال مارکتینگ یعنی اینفلوئنسر مارکتینگ و گوگل ادرودز!!!

موضوع دیگری که حائز اهمیت این است که در ایران، دیجیتال مارکتینگ فقط جنبه تبلیغات آن در نظر گرفته می شود و کمتر اهمیتی به جنبه مارکتینگ آن داده می شود.

 

اولین هماپ تهران

 

واقعا اگر کسب و کاری می خواهد وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ شود، به صورت اصولی وارد این حوزه شود و دیجیتال مارکتینگ را در داشتن یک پیج اینستاگرام و یک سایت خلاصه نکند چرا که این علم به قدری وسیع و تخصصی می باشد که داشتن همین پیج اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر هم باید اصولی انجام شود.

در این رویداد در مورد موضوعات مختلف دیجیتال مارکتینگ در ایران دوستان شروع به تبادل نظر کردند و در انتهای برنامه، شرکت کنندگان شروع به شبکه سازی با یکدیگر کردند.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *