داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

وقتی صحبت از سئو به میان میاید اولین چیزی که به ذهن افراد فعال در این حوزه می رسد بحث محتوا است، با الگوریتم های جدید گوگل روز به روز تاثیر محتوا بر روی سئو افزایش می یابد. اینکه مشتری چقدر درگیر محتوای سایت می شود، مشتری دنبال چه چیزی می گردد، مشتری چه نوع محتوایی را دوست دارد و صد ها مسائل دیگر مواردی هست که در نوشتن محتوای سایت باید به آن ها اهمیت بدهیم، از این رو در دومین هماپ تهران دوستان فعال و علاقه من به دیجیتال مارکتینگ دور هم جمع شدند تا در مورد تاثیر محتوا روی سئو سایت، از تجربیات هم بهره مند شوند.

دومین هماپ تهران به میزبانی کارخانه نوآوری های وی پنجشنبه دوم اسفند ماه برگزار شد، در ابتدای برنامه مجید امانی توضیحی در مورد رویداد هماپ ارائه داد و سپس بعد از معرفی افراد حاضر در دورهمی علیرضا هوشمند موضوع بحث را شروع کرد.

اولین بحثی که مطرح شد تعریف محتوا بود؟ اصلا چه ذهنیتی در مورد محتوا داریم و اصلا چندین نوع محتوا داریم؟ کدام نوع محتوا برای سئو سایت ما یا کسب و کار ما مناسب می باشد؟

سپس چالشی که مطرح شد این بود که اصلا نباید هدف از محتوای سایت، تنها کشاندن مخاطب یا مشتری به سایت باشد، بعد از اینکه کاربر از طریق یک محتوای ایندکس شده در گوگل، وارد سایت شد بعد از آن برای مخاطب چه برنامه داریم؟ آیا محتوایی برای اینکه مخاطب را بعد از خواندن اولین مطلب باز هم بتوان درگیر سایت کرد، داریم یا نه؟

 باید همیشه سعی کنیم علاوه بر اینکه محتوای مناسبی داشته تا کاربران را جذب سایت کنیم، باید برای بعد از ورود کاربر به سایت نیز محتوای مناسبی داشته باشیم. موضوع از اینجا جذاب می شود که همین محتوای اول که می خواهیم کاربر از طریق آن وارد سایت شود، همین محتوا نیز باید کاربر محور نوشته شده باشد نه لزوما فقط به خاطر سئو، محتوایی در سایت درج کنیم.

هوشمند شدن روز به روز گوگل در مورد محتوا و حساسیت به آن جز موارد دیگری بود که در این دورهمی مطرح شد، اینکه گوگل اهمیت خیلی از مواردی که تا چند مدت پیش در اولویت بودند را کم کرده و الان مانور دادن روی چگالی کلمات کلیدی، روی حجم مطالب و … زیاد کارساز نیست. شاید چیزی که جالب باشد الگوریتم های هوشمند پیش روی گوگل است که برای اهمیت بیشتر به اعتبار محتوا، کم کم اعتبار پرسونال برندینگ نویسنده محتوا هم روی اعتبار اون محتوا تاثیر گذار خواهد بود.

سوال مهمی که برخی علاقه مندان در هماپ مطرح کردند، تعداد محتوای مناسب که باید در سایت منتشر شوند چه میزان است؟ در واقع باید گفت هیچ قانونی برای این تعداد وجود ندارد، و نسبت به نوع کسب و کار و عبارتی که روی آن می خواهید در گوگل رتبه کسب کنید، این تعداد متغیر می باشد.

مفهوم کلیدی موضوعی هست که گوگل اهمیتش نسبت به آن زیاد شده است، عبارتی که کم کم جایگزین کلمه کلیدی می شود، باید در نظر بگیریم کاربر ما وقتی به خدمات یا محصولات سایت ما نیاز دارد چه مواردی را می تواند جستجو کند یا چه سوال هایی در ذهنش ایجاد می شود که دنبال پاسخ آن ها در گوگل است؟ پاسخ دادن به این سوالات احتمالی که کاربران ما با آن درگیر می شوند، جز مباحثی هست که مفهوم کلیدی نامیده می شود و الگوریتم های گوگل را به سمت خود کشانده است.

سوال دیگری که مطرح بود تاثیر ویدئو روی سئو سایت بود، این سوال مطرح بود که آیا گوگل محتوای ویدئو را درک می کند و روی سئو تاثیر می گذارد یا نه؟ نظر ها و تجربیات دوستان شرکت کننده متفاوت بود، ولی توصیه ای که می شد این بود که حدالامکان اگر ویدوئویی در سایت قرار داده می شود، مطالب مطرح شده در آن ویدئو نیز به صورت متن در زیر ویدئو در سایت درج شود تا علاوه بر اینکه کاربر با هر دو نوع محتوا درگیر می شود، برای گوگل نیز موضوع ویدئو درج شده قابل فهم تر می باشد و می تواند تاثیر مثبتی را روی سئو سایت بگذارد.

در ادامه رویداد هماپ کسانی که سوال هایی در مورد تاثیر محتوا بر روی سئو سایت داشتند، مطرح کردند و افراد دارای تجربه در مورد این سوال ها، از تجربیات خود در مورد آن ها گفتند.

در آخر رویداد هماپ افراد شروع به صحبت و شبکه سازی با یکدیگر نمودند.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *