داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بحث لینک سازی جزو روش هایی بود که شاید چندین سال پیش به عنوان تنها روش برای سئو سایت مورد استفاده قرار می گرفت. ولی اکنون پارامترهای زیادی بر روی سئو سایت تاثیر گذار هستند ولی نمی توان گفت لینک سازی اثر خود را از دست داده است. در سومین هماپ تهران که در خانه نوآوری برگزار شد در مورد تاثیر لینک سازی بر روی سئو صحبت شد.

در این دورهمی که افراد حرفه ای و علاقه مند به سئو حضور داشتند بحث با معرفی هر شخص و کسب و کارش شروع شد، سپس آقای رضا شیرازی که به عنوان مهمان ویژه و فردی با تجربه در این دورهمی حضور یافته بود، به سوالات پاسخ داد. یکی از نکاتی که مطرح شد این بود که در حال حاضر لینک سازی چقدر اهمیت دارد؟

با اینکه لینک سازی در الگوریتم های فعلی مانند روش های قبلی کاربرد ندارد ولی تاثیر های مثبت و فراوانی بر روی بهینه سازی یک سایت می گذارد، در واقع می توان گفت لینک سازی همچنان روی سئو تاثیر گذار است ولی با رویکردی دیگر از جانب گوکل.

گوگل با الگوریتم های جدید خود حساسیت زیادی روی لینک ها دارد چرا که یکی از روش هایی هست که می تواند به رحتی به صورت اسپم وار و غیر اصولی مورد استفاده قرار گیرد ولی در واقع گوگل الان لینک هایی را مهم می داند که احساس می کند به صورت طبیعی به وجود آمده باشند و با هدف سئو یا به صورت پولی در راستای بهینه سازی قرار نگرفته باشند.

سومین دورهمی هماپ

یکی از موارد مهم دیگر که در این دورهمی مطرح شد، بحث لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی می باشد. به این موضوع باید دقت داشت که لینک سازی داخلی یکی از موارد مهمی است که خیلی از سایت ها در راستای سئو سایت شان از آن غافل می شوند و لینک سازی را فقط در لینک سازی داخلی می دانند.

شاید یکی از نکته های جالبی که در این رویداد مطرح شد، این بود که گوگل احتمال زیاد میزان اهمیت پارامتر های بهینه سازی در کسب و کارهای مختلف را متفاوت می سنجد، یعنی اگر در یک صنعتی اگر لینک سازی اهمیت بیشتری از نظر گوگل پیدا می کند، شاید در صنعت دیگری محتوا اهمیت بیشتری داشته باشد و این نکته ای است که شاید به گوگل کمک کند تا هرچه بیشتر نتایج جستجوی خودش را به خواسته کاربران نزدیک تر کند.

بحث لینک سازی در شبکه های اجتماعی هم جز مواردی هست که نباید فراموش شود، در واقع گوگل الان به اینکه شما چقدر ورودی از شبکه های اجتماعی دارید، اهمیت کمتری می دهد، و بیشتر به مبحثی به نام سوشال سیگنال اهمیت می دهد و پارامتر های دیگری را نیز در شبکه اجتماعی شما در نظر میگیرد تا امتیاز آن شبکه های اجتماعی را برای شما محاسبه کند.

به این نکته باید دقت داشت که اگر برای سایت خود لینک سازی می کنیم این لینک سازی باید با دقت خیلی بیشتری انجام شود تا از جانب گوگل اسپم نشویم، چرا که لینک سازی جز مواردی هست که گوگل حساسیت خیلی بالایی روی آن دارد.

سومین دورهمی هماپ

در ادامه رویداد هماپ کسانی که سوال هایی در مورد تاثیر محتوا بر روی سئو سایت داشتند، مطرح کردند و افراد دارای تجربه در مورد این سوال ها، از تجربیات خود در مورد آن ها گفتند.

در آخر رویداد هماپ افراد شروع به صحبت و شبکه سازی با یکدیگر نمودند.

مجید امانی

مجید امانی

  1. محسن گفت:

    یکی از بهترین رویدادهای دیجیتال مارکتینگ است

    (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *