داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

امروزه در گوشی های کاربران ایرانی در بین همه نوع اپلیکیشن و برنامه کاربردی، اپلیکیشن های حوزه سلامت و پزشکی هم جای خود را باز کرده اند این قضیه نشان دهنده میزان اهمیت و نیاز کاربران به این موضوع است. در حال حاضر اپلیکیشن های حوزه سلامت و پزشکی به تشخیص و ارائه اطلاعات می پردازند، این که بتوانید با پزشک و متخصص تماس تلفنی بگیرید و صحبت کنید کاریست که استارت آپ هاسپیتل انجام می دهد.

هاسپیتل برای ما چه کاری می کند؟

استارت آپ “هاسپیتل” برای اولین بار در سال ۹۶ توسط دو بنیانگذار در تهران کار خود را آغاز کرد. گلرخ داوران و مسعود تاج فرد بنیان گذاران این استارتاپ، هاسپیتل را با ایده ایجاد مجموعه ای برای ارتباط آسان و راحت در ۲۴ ساعت شبانه روز با پزشکان و متخصصان درمانی استارت زدند. استارت آپ هاسپیتل در هر زمان از شبانه روز و از هر جای ایران شمارا به پزشک متصل می کند. از طریق این اپلیکیشن می توانید پزشک متخصص مورد نطرتان را بیابید، با ایشان تماس تلفنی ناشناس داشته باشید، چت کنید یا عکس و فایل های آزمایشات را بفرستید. علاوه بر این پرسیدن هر سوال پزشکی در بخش پرسش و پاسخ این اپلیکیشن رایگان است.

استفاده از خدمات استارت آپ هاسپیتل برای کاربران، مستلزم ایجاد یک حساب کاربری است. برای این منظور کاربر موظف به ارائه اطلاعات دقیق تماس (شماره تلفن همراه) می‌باشد. هاسپیتل وابسته به هیچ ارگان دولتی نیست و از محل پرداخت کاربران اداره و پشتیبانی می‌شود. به این منظور کاربر حساب خود را شارژ میکند و متناسب با مشاوره ای که از پزشک می گیرد هزینه به متخصص پرداخت می شود. استارت آپ هاسپیتل مانند پزشک شخصی و همیشه در دسترس شما عمل می‌کند.‌ کافی است تا موضوع مشاوره‌ی خود را مشخص کنید و درخواست تماس دهید و هاسپیتل بلافاصله با شما تماس بگیرد تا‌ با یک پزشک واقعی صحبت کنید.

مزیت رقابتی استارت آپ هاسپیتل

در استارت آپ هاسپیتل شما در بخش مشاوره،‌ می‌توانید نحوه‌ی اتصال به پزشک را مشخص کنید‌. اگر می‌خواهید با یک پزشک متخصص، عمومی یا ماما صحبت کنید و فرد خاصی را مد نظر ندارید، از‌ گزینه‌ی مشاوره‌ی سریع استفاده کرده و با انتخاب جنسیت، سن و موضوع مشاوره، کلیک می‌کنید، بدین ترتیب در عرض چند ثانیه، هاسپیتل بین شما و پزشکتان ارتباط تلفنی برقرار می‌کند.یا اینکه اگر تمایل دارید خودتان پزشک را انتخاب کنید، با استفاده از گزینه‌ی فهرست مشاوران در بین پزشکان هاسپیتل جست‌وجو کنید و با مطالعه‌ی پروفایل آن‌ها، پزشک دلخواه خود را انتخاب و روی گزینه تماس کلیک کنید. همچنین می‌توانید نام یا کد مشاور هر پزشک را جستجو کنید.

در پروفایل هر پزشک و متخصص که مشخص شده است می‌توانید شماره نظام پزشکی، سابقه‌ی کاری و تحصیلی، مقالات و‌ ویدیوهایی از آن پزشک مشاهده کنید.

در هنگام تماس تلفنی با پزشک و متخصص مورد نظر نیاز به اینترنت ندارید و بصورت آفلاین هم می توانید انجام دهید.

در حال حاضر اگر کاربران هاسپیتل از راه اپلیکیشن و یا وب اپلیکیشن هاسپیتل، تقاضای تماس با مشاور داشته باشند، استارت آپ هاسپیتل بلافاصله با تلفن همراه متقاضی تماس میگیرد و او را به مشاور مورد نظر متصل میکند. بنابراین، برای ارائه مشاوره و همچنین گرفتن مشاوره، هاسپیتل با شماره تلفن شما تماس میگیرد و هزینه تمامی تماسها توسط هاسپیتل پرداخت می شود و کاربران تنها حق مشاوره را میپردازند و هیچ هزینه ای در قبض تلفن کاربران و مشاوران  منظور نمی شود.

در حال حاضر شما از طریق سایت و اپلیکیشن هاسپیتل می توانید اطلاعات ۷۸ پزشک با تخصص های مختلف را ببینید و با آنها هر زمان که بخواهید در ارتباط باشید.

 

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *