داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در ادامه سلسله مباحث استراتژی های بازاریابی به بخش پایانی این موضوع رسیدیم در این بخش قصد داریم تا برخی دیگر از استراتژی های مطرح در دنیای تجارت را به شما معرفی کنیم اگرچه استراتژی های دیگری نیز بغیر از موارد گفته شده در پست های قبلی وجود دارد ما سعی کردیم مهمترین استراتژی های مطرح را معرفی کنیم

بازاریابی مبتنی برمقالات تخصص (Article marketing)
در صنایعی که تخصص بسیار ارزشمند است، مقالات می توانند یک ابزار قدرتمند برای نشان دادن دانش و تخصص شما باشند. برخی از نوآوری ها در قالب مقالات یا مطالب فنی که در آنها اطلاعات فنی باید به خریداران تخصصی انتقال یابد، به اشتراک گذاشته می شود. Amazon.com بخشی از سایت خود را برای اینگونه مقالات بر روی دانش تکنیکی در محاسبات ابری اختصاص داده است. این روش یک فرم بسیار پیچیده بازاریابی برای خریداران تخصصی است در نسخه های داخلی نیز وب سایت دیجی کالا استفاده وسیعی از این روش برای جلب نظر و اعتماد مشتریان خود انجام داده است.

 بازاریابی قطره ای (Drip marketing)

بازاریابی قطره یک استراتژی ارتباطی است که ارسال یا انتقال یک پیام از پیش نوشته شده را به مشتریان فعلی یا مشتریان مورد نظر در افق چشم انداز در طول زمان انجام می دهد. این پیام ها اغلب در قالب بازاریابی ایمیلی صورت می گیرد، هرچند رسانه های دیگری نظیر شبکه های اجتماعی ،رسانه های جمعی و یا سامانه های پیامکی نیز می توانند به عنوان زیرساخت رسانه ای استفاده شوند.

بازاریابی جامعه (Community marketing)

در یک گفتگوی فعال مخاطبان ومشتریان موجود را درگیر کنید و به نیازها و خواسته های این گروه خاص مشتری صحبت کنید. به جای تمرکز بر ایجاد معامله بعدی، بازاریابی جامعه سعی در افزایش وفاداری ودستیابی به سطح بالایی از مشارکت در جامعه برند موجود دارد. یاد بگیرید که چگونه جوامع برند را ایجاد کنید. بازاریابی جامعه همچنین می تواند به بازاریابی دهان به دهان منجر شود.

بازاریابی B2B

بازاریابی کسب و کار به یک فعالیت بازاریابی افراد یا سازمان ها (از جمله کسب و کارهای تجاری، دولت ها و سایر موسسات) است. این روش به ما اجازه می دهد تا کسب و کار به جای فروش محصولات یا خدمات به افراد و مشتریان خرد ،اقدام به فروش محصولات یا خدمات شرکت ها و یا سازمان های دیگر که به نوبه خود فروش محصولات یا خدمات مشابه، استفاده از آنها برای افزایش محصولات و یا خدمات خود، و یا استفاده از آنها برای حمایت از عملیات داخلی خود می کند. IBM’sیکی از شناخته شده ترین شرکت های استفاده کننده از استراتژی بازاریابی B2B است. کسب و کار آی بی ام به دلیل داشتن یک رویکرد بسیار هوشمند در بازاریابی محصولات خود به دیگر کسب و کارها و دولت های سراسر جهان افزایش یافته است

بازاریابی معکوس (Reverse Marketing)

در بازاریابی معکوس، ایده این است که مشتری را به دنبال کسب و کار بجای بازاریابان به دنبال مشتری بگردانیم. معمولا این کار از طریق روش های سنتی تبلیغاتی مانند تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات مجله چاپ و رسانه های آنلاین صورت می گیرد. در حالی که بازاریابی سنتی عمدتا با فروشنده پیدا کردن مجموعه مناسب از مشتریان و هدف قرار دادن آنها، بازاریابی معکوس متمرکز بر مشتری نزدیک به فروشندگان بالقوه که ممکن است قادر به ارائه محصول مورد نظر است.

در سال ۲۰۰۴، داو، کمپین داو برای زیبایی واقعی را با تمرکز بر زیبایی طبیعی زنان به جای تبلیغ محصولات خود راه اندازی کرد. این کمپین فروش خود را به بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش داد و موجب شد که داو بار دیگر نام تجاری خود را در این استراتژی ایجاد کند. اگر چه موفقیت آمیز بود، این کمپین موجب شد بحث و بحث و گفتگو زیادی با توجه به آنچه مردم به عنوان یک تبلیغ با یک پیام متضاد دیدند.

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *