داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

تا حالا شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی یک برنامه را در تلویزیون نگاه می کنید، به خواب بروید و برنامه مورد علاقه تان را از دست بدهید، Kipstr یک گجت پوشیدنی است که بعد از به خواب رفتن شما برنامه مورد نظرتان را ضبط می کند.

Kipstr در حالت عادی غیر فعال است و وقتی شما به خواب رفتید، فعال می شود و شروع به ضبط برنامه می کند.

به نوشته دیجی ناکو، Kipstr توسط دانش آموزان خلاق شهر منچستر رایان الیور و جاناتان کینگزلی، که به ترتیب ۱۵ و ۱۴ ساله هستند ساخته شده است. طرح این دو دانش آموز با هدف توسعه مهارت های دیجیتال در انگلستان در نظر گرفته شد.

این گجت با استفاده از یک پالس-اکسیمتر پوشیدنی، ضربان قلب فرد مورد نظر را می شمارد و به محض اینکه تشخیص دهد ضربان قلب کاهش یافته است با یک مداری دیگر در تلویزیون ارتباط برقرار کرده و شروع به ضبط برنامه مورد نظر می کند. Kipstr می تواند بعد از اینکه تشخیص داد فرد مورد نظر بیدار شده است ضبط برنامه را متوقف کند.

kipstr-1

دستگاه توسط یک باتری لیتیوم پلیمر کوچک تغذیه می کند. بند این گجت نیست با استفاده از پرینتر های ۳D ساخته شده است. جنس بند از Polyjet می باشد که قوی تر از پلاستیک می باشد.

این گجت همچنین می تواند با توجه به علاقه کاربران به برنامه های مختلف تلویزیونی برچسب می زند، تا بعد ها با توجه به علاقه کاربر خود برنامه های مورد نظر را ضبط کند. این گجت همچنین می تواند در سایر وسایل منزل به کار رود که با خواب انسان در ارتباط هستند، مثلا چراغ خواب را بعد از به خواب رفتن خاموش کند، یا حرارت اتاق را بعد از به خواب رفتن روی دمای خاصی تنظیم کند، که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *