داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بر اساس پیش‌بینی موسسه‌ی گارتنر، در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود هشت میلیارد و چهارصد میلیون وسیله به اینترنت متصل هستند. عددی که نسبت به سال ۲۰۱۶، حدود ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. موسسه‌ی گارتنر پیش‌بینی می‌کند که Internet of Things که به صورت مخفف IoT هم نامیده می‌شود، در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۰ میلیارد وسیله را پوشش دهد. امروز به بررسی استارت آپ شکست خورده ای در حوزه اینترنت اشیا به نام استارت آپ lumos میپردازیم.

استارت آپ lumos

استارت آپ lumos یک استارت آپ در حوزه اینترنت اشیا و داده کاوی می باشد که در وهله نخست میخواست با بررسی و سنجش رفتارهای افراد اقدام به ساخت سوییچ های هوشمند و متصل به اینترنت نماید. این استارت آپ در July 2014 در مرکز شتابدهی IIT Gandhinagar واقع در ایالت Gandhinagar هندوستان فعالیت خود را آغاز نمود و پس از ۴۵ روز نخستین MVP خود را رونمایی نمود. در این محصولات سوییچ ها از طریق فرایند یادگیری رفتار کاربر اقدام به خودکار سازی وسایل الکترونیکی منزل مطابق با ویژگی های کاربر می نمود.
سوئیچ Lumos سوئیچ های الکتریکی و سوکت های دیجیتال هستند که با سنسورهای جاسازی شده برای تشخیص شرایط محیط در یک اتاق می آیند.

ویژگی های کلیدی هوشمند سوئیچ Lumos عبارتند از:

۱. خود یادگیری و هوش در میان سوئیچ ها که مداخله کاربر را به حداقل می رساند
۲. ارائه تجزیه و تحلیل مصرف تفضیلی هر دستگاه.
۳. اتصال به شبکه بی سیم نیاز به سخت افزار و دروازه Wi-Fi را حذف می کند.
۴. سنسورهای جاسازی شده که شرایط محیطی را همراه با شرایط الکتریکی اندازه گیری می کنند تا اطمینان حاصل شود که تصمیم گیری سریع برای سوئیچ ها صورت می گیرد..

همانطور که گفته شد lumos یک استارت آپ سخت افزاری است و طبیعتا با استارتاپ های خدماتی و نرم افزاری تفاوت های عمده ای دارد و این تفاوت ها دلایل شکست و موفقیت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

استارت آپ

 دلایل اصلی شکست استارت آپ Lumos:

۱- عدم شناخت و درک درست از کاربر نهایی
یکی از اصلی ترین مسایلی که این استارتاپ با آن مواجه بود عدم شناخت صحیح از مشتری نهایی و افرادیست که از این محصول استفاده خواهند نمود علاوه بر این خود بنیان گذاران این استارتاپ تا پیش از این تجربه استفاده از اینترنت اشیا در چنین قالبی را نداشته اند و این مسئله خود یکی از عوامل اصلی موثر در کاربر نهایی داشته است

۲- عدم شناخت بازار و فضای رقابت
مورد دوم که نقشی عمده در شکست این استارتاپ داشت عدم شناخت درست بازار و عدم اعتبارسنجی و مشخص سازی مشتریان هدف بود افراد این تیم که عمدتا نیروهای فنی بوده اند به مسئله رونمایی از حداقل محصول و استفاده از نظرات و بازخوردکاربران جهت اعمال در محصول نهایی بهره نبرده اند و نتوانستند ارزش پیشنهادی محصول خود را به کاربران نشان دهند.

۳- عدم تمرکز بر روی حل یک مشکل خاص
یکی از موضوعاتی که در خصوص این استارتاپ خود نمایی میکند مسئله عدم تمرکز بنیان گذارن این استارتاپ بر روی یک ایده خاص و جزئی مشخص می باشد. این تیم در روند کاری خود اقدام به هوشمند سازی کلیه لوازم الکتریکی خانه نمودند. اگرچه انجام این کار میتوانست گامی بسیار موفقیت آمیز تلقی شود اما مسئله مهم در مورد استارت آپ ها وجود منابع و زمان محدود برای ارایه محصول اولیه می باشد. مهمترین نکته ای که باید در نظر داشت این است “در یک استارت آپ سادگی و فهم کاربر از محصول بسیار مهم است” اینکه بتوانید یک مشکل را بطور کامل حل کنید بسیار بهتر از آن است که چندین مشکل را نصفه نیمه حل کنید.

milad rouhi

milad rouhi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *