داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

امروزه تعداد افرادی که بدلیل شاغل بودن، علاقه نداشتن به آشپزی یا نداشتن زمان کافی مجبور به استفاده از غذاهای رستوران ها هستند، زیاد است. در مورد غذا نکته ای که همیشه برای ایرانی ها مهم و قابل ذکر است، خانگی بودن و اصطلاحا مزه ی غذای مادرانه داشتن است. استارت آپ مامان پز ، سفارش آنلاین غذای خانگی در تهران که با استقبال خوبی مواجه شده است را در دیجی ناکو بخوانید.

استارت آپ مامان پز و مامان های آشپز

مامان پز استارتاپی با استراتژی جالب و ایده جذاب است. تبسم لطیفی صاحب و موسس استارت آپ مامان پز ، خانم ایرانی ۳۲ ساله ای که تحصیل کرده رشته مهندسی برق از دانشگاه شریف و کارشناسی ارشد ام بی ای در همان دانشگاه است. به صرف تحصیل در دانشگاه از خرم آباد به تهران آمد. دوران دانشجویی و زندگی در تهران این ایده را برای او جدی تر ساخت، چرا که به مسیله و راهکاری برای آن رسیده بود.

خانم لطیفی در اسفند ماه سال ۹۱ که سومین استارتاپ ویکند تهران برگزار می شد با ایده مامان پز شرکت کرد. که حضور همسر او به عنوان منتور آن رویداد توفیق اجباری برای شرکت کردن او و مطرح کردن ایده مامان پز شد. که مورد توجه سرمایه گذران و داروان قرار گرفت و این ایده در رویداد سوم شد. خانم لطیفی بلافاصله بعد از استارتاپ ویکند کار خود را شروع کرد. با توجه به اینکه او در بانک پاسارگاد شاغل بود ابتدا به صورت پاره وقت به همراه ۳ تن از دوستان کار را آغاز کرد. بعد از مدتی خانم لطیفی علی رغم درآمد ماهانه ۲ میلیون تومان از بانک، به علت اطمینانی که از ایده خود داشت کار خود در بانک را رها کرد و تمام وقت روی ایده خود کار کرد.

سایت مامان پز کار خود را در ۱۱ اردیبهشت ۹۲ مصادف با روز مادر آغاز کرد. استارتاپ مامان پز یک شبکه توزیع غذای خانگی توسط خانم های خانه دار تهرانی است که وظیفه پخت و پز و تحویل غذای خانگی با بهترین کیفیت و طعم فوق العاده دارد.

و جالب اینکه در استارتاپ ویکند بعدی تهران غذای رویداد از سایت مامان پز تامین شد.

ارزش پیشنهادی مامان پز

استارت آپ مامان پز یک خلاقیت در بازار است نه محصول جدید. اینکه بتوان زنان خانه دار را در محل زندگی خودشان صاحب درآمد کرد و از طرفی به دست افراد غذای خانگی سالم رساند خلاقیت حرفه ای این خانم ایرانی است که برای خانم های خانه دار کار و منبع درآمد خوبی ایجاد میکند و دو سر سود است.

در سایت مامان پز شما لیستی از تمام غداهای موجود را می بینید و می توانید به عنوان آشپز یا به اصطلاح مامان ثبت نام کنید. سپس نمونه ای از غذاهای خود را بفرستید تا کارشناسان این استارت آپ بچشند و بعد از تایید کیفیت و فاکتور های مورد نظر، صلاحیت فرد برای آشپزی تایید می شود و بعد از تاییدیه بهداشت کار شروع می شود. از جمله ویژگی های مورد نظر اینکه غذای شما قابل قبول باشد اینکه نباید آبکی باشد و غذاهایی مثل کباب و شیشلیک بین غذاها نباشد.

یک روز قبل سفارش غذا به صورت آنلاین داده می شود و غذای سفارشی شما با بسته بندی شبیه آنچه که از غدایی که مادرانمان برایمان آماده میکنند در پارچه و اصطلاحا بقچه فرستاده می شود.

استارت آپ مامان پز

چالش های پیش روی مامان پز

از مهمترین مسایل پیش روی این استارت آپ که به گفته خانم لطیفی دلیل کند پیش رفتن و عدم گسترش سریع طرح است مسیله دلیوری محصول است. پوشش دادن تمام سطح شهر با توجه به ترافیک و طی مسافت های زیاد برای تحویل یک غذا مسایلی را پیش می آورد که نیاز به تمرکز بیشتر روی مسیله دلیوری و تحویل دارد.

در چنین مواقعی همیشه به یک مسیله فکر میکنم. وقتی اسنپ کار را شروع کرد سازمان تاکسرانی و تاکسی داران معترض بودند در ایده مامان پز هم رستوران ها و هتل داران نظرهای متفاوتی دارند. اما مسیله احساس مشتری و رضایت آنها و مامان هاست . علاوه بر این، استارتاپ مامان پز بصورت غیر مستقیم هم برای فرضا مغازه هایی که مامان ها مواد اولیه خود را از آنجا تهیه میکنند هم درآمد زایی میکند.

به نظر میرسد در چنین شرایطی با ورود اپلیکیشن مامان پز و ارتقا بعضی آپشن های موجود و چه بسا گسترش آن تا سطح بیشتری از جامعه به همه گیر شدن این طرح و موفقیت بیشتر آن بسیار خوش بین باشیم. اشکلاتی مانند نبودن بعضی عکس غذاها در سایت مواردی است که باید اصلاح شود و در اپلیکیشن اتفاق نیوفتد.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *