داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 یک کمپین بازاریابی موفق چگونه راه اندازی میشود و برای ایجاد یک کمپین باید چه معیار ها و شاخص های خاصی را تعیین و شناسایی کنیم؟در ادامه با ما همراه باشید.

۱-کمپین بازاریابی شما به پلن بازاریابی شما بستگی دارد.

شما قبل از برنامه ریزی یک کمپین بازاریابی، باید یک پلن بازاریابی مختص کسب و کار خودتان داشته باشید.

نوشتن پلن بازاریابی  برای کسب وکارتان اساسی ترین برنامه هایی است که برای بازاریابی کسب و کارهای شما نیاز است.

نوشتن و داشتن تصویر کامل از پلن و راهبردهای بازاریابی و با مشخص شدن بازارهدف خود باتوجه به محصولات یا خدمات خوتان باعث میشود مسیر بهتری رو پیش ببرید که البته این روند بسته به نوشتن درست پلن بازاریابی خودتان است.

از سوی دیگر، کمپین بازاریابی یک قسمت کوچکی از پلن بازاریابی شماست که یک اقدام بازاریابی برای رسیدن به یک هدف خاص طراحی شده است.

هنگامی که می دانید کمپین بازاریابی شما به برنامه کلی شما بستگی دارد، پس دراین صورت شما میتوانید مشخص کنید  که، چه کسی بازارهدف شماست و چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

۲-هدف و پارامترهای کمپین های بازاریابی خود را تنظیم کنید.

میخواهید از کمپین های بازاریابی خوتان چه چیزی  بدست بیاورید؟ جواب این سوال هدف شماست.

شما باید دنبال یک هدف خاص باشید و هدف خودتان را بدرستی پیدا کنید. نه تنها اینطور باشد که، “من بیشتر فروش می خواهم”، اما سوال اینکه چه تعداد و چه محصول یا خدماتی؟

شما می توانید با فکر کردن به پارامترها به عنوان جزئیات اهداف بازاریابی استفاده کنید. زمان رایج ترین پارامترهای بازاریابی است که باید در نظر گرفته شود زیرا کمپین های بازاریابی در طول زمان تاثیرات خود را از دست می دهند.

بنابراین یک فرمول هدفِ هدفمند بازاریابی کمپین های بازاریابی این است که :

۱- چه چیزی میخواهید بدست بیاورید؟

۲- چه مدت کمپین بازاریابی اجرا خواهد شد؟

 

به عنوان مثال: فروش لوازم ارایشی صورت در عرض سه ماه ۵۰٪ افزایش می یابد و یا فروش خدمات مسافرتی در هشت هفته آینده ۱۵٪ افزایش خواهد یافت.

۳-تعیین کنید که چگونه موفقیت را بسنجید.

برای موفقیت کمپین بازاریابی خود چه معیارهایی استفاده می کنید؟

چگونه می توانید اعلام کنید که آیا کمپین بازاریابی شما موفق بوده یا خیر؟

بدیهی است، اگر هدف کمپین بازاریابی شما به عنوان مثال فروش لوازم ارایشی صورت در عرض سه ماه ۵۰٪ افزایش یابد،باشد پس معیار اندازه گیری موفقیت کمپین بازاریابی خودتان بستگی به تعداد فروش آن محصول در طول سه ماه دوره زمانی است که ایجاد کردید.

اما شاید تعداد فروش بالا معیار شما از ایجاد این کمپین نباشد بلکه ممکن است هدف شما از این کمپین، افزایش آگاهی از برند کسب و کار شما یا ارتقا رتبه صفحه موتور جستجو در وب سایت شما باشد، پس تعداد فروش ممکن است یک معیار مناسب نباشد.

برای اطلاعات از انالیز روند بازاریابی آنلاین کسب و کار خودتان، می توانید از Google Analytics استفاده کنید.

فراموش نکنید که برای هر شاخصی که انتخاب کرده اید، پایه ریزی کنید و آن را یادداشت کنید چون شما برای اندازه گیری پیشرفت روند کسب و کار خود نیاز به آن دارید.

پس این نکته فراموش نشود که در هر کمپین معیار ها و هدف های انتخابی ممکن است متفاوت باشند.

 

بهترین کمپین بازاریابی

بهترین کمپین بازاریابی ،کمپینی است  که نتایجی که میخواهید بدست بیاورید از طریق اجرای آن کمپین   و این به برنامه ریزی و تلاش و هماهنگی نیاز دارد.

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *