داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در قسمت اول برخی از استراتژی های بازاریابی متداول در بازار کسب وکار را باهم بررسی کردیم.دراین قسمت نیز قصد داریم به معرفی سایر استراتژی های مهم بازاریابی محصولات و خدمات بپردازیم.استراتژی های بازاریابی معرفی شده در این پست به طور متداول در شرکت های بزرگ و مهم جهان مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه با ما همراه باشید.

بازاریابی کالاهای کمیاب (Scarcity Marketing):

تولید محصولات یا خدمات خاص برای افراد خاص  با عرضه محدود در بازار را گویند. استراتژی یک شرکت ممکن است اینطور باشد که محصولات خود را فقط برای چند مشتری با امکان خرید بالا قابل دسترس کند. علت این امر هم بخاطر هزینه گزاف تولید یا گران بهاء بودن مواد خام و یا کیفیت بالاتر محصولات میباشد. تولید و عرضه خودرو های رولز رویز یا لامبورگینی بصورت خاص برای تعداد محدود مشتریان یا تولید موبایل از جنس طلا به صورت محدود از جمله همین نوع استراتژی های بازاریابی می باشد

بازاریابی دهان به دهان(Word of Mouth Marketing):

بازاریابی دهان به دهان انتقال اطلاعات از فردی به فرد دیگری از طریق ارتباط کلامی است.مشتریان علاقه بسیاری به این دارند که مارک های مورد علاقه خود را با جهان به اشتراک بگذارند.بسیاری از مشتریان در حال حاضر با به اشتراک گذاری داستانی از محصولات یا خدمات مورد علاقه خود میکنند.بازاریابی دهان به دهان یکی از راه های باستانی است که از دیرباز مردم در مورد انچه که تمایل به خرید و فروش داشتند،برای بهبود در روند خرید و فروش خود استفاده میکردند.بازاریابان حال حاضر شرکت ها آموخته اند که چگونه برای ایجاد شرکت های معتبر و محصولاتی که انها نمایندگی میدهند، بازاریابی دهان به دهان را پیاده سازی کنند.

بازاریابی مخفی (Undercover Marketing):

در این نوع بازاریابی همه اتفاقات حول محور محصولات خود را برای مشتریان بازگو نمیکنیم.تا در آینده به معرفی ان ها بپردازیم.برای معرفی بهتر بازاریابی مخفی، توجه شما را به تریلرهای معرفی فیلم ها جلب میکنم که تمام جنبه های فیلم را برای بینندگان فیلم معرفی نمیکنند یا هنگام معرفی فیلم دقیقا قسمت های جذاب تر فیلم را نشان نمیدهند تا به این صورت بینندگان خود را ترغیب به دیدن فیلم کنند.

بازاریابی معاملاتی (Transactional Marketing):

در بازاریابی معاملاتی برای جلب و افزایش فروش محصولات شرکت، مشتریان خود را با استفاده از تعریف پیشنهادات خرید ارزان مانند کوپن، تخفیفات خاص، تسویه تشویق به خرید میکنند.

بازاریابی فصلی (Seasonal Marketing):

همان طور که از اسم بازاریابی فصلی معلوم است با ارائه رویداد های فصلی هدف اصلی جذب بیشتر مشتریان جدید میباشد که این کار راهکار بسیاری عالی برای دیدار با مشتریان جدید و تقویت ارتباط با مشتریان موجود میباشد. حراج های آخر فصل و یا نمایشگاه های فروش اقلام متناسب با هر فصل از این جمله اند.

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing):

در این روش بازاریابی محصول یا خدمات شما از طریق گفتگوی مردم در فضاهای مختلف تبلیغ میگردد.وجه تمایز این روش در این است که محصول یا خدمات معرفی شده به حدی بزرگ و مهم جلوه میکند که افراد نمیتوانند براحتی از کنار آن عبور کنند و یا درمورد آن صحبت نکنند. این استراتژی بازاریابی به گونه ای عمل میکند که در هنگام معرفی هر محصول جدید مخاطبان و مشتریان به اندازه ای درگیر میشوند که حتی اقدام به خیال پردازی در مورد نحوه خرید یا استفاده از محصول می کنند.

بازاریابی ارزش افزوده (Augmented Marketing):

ارائه خدمات اضافی از طریق پیشنهادات و مزایای ابتکاری برای مشتریان خود برای افزایش سطح رضایت کاربران ،این روش از بازاریابی درکنار فروش محصول اصلی محصولات و خدمات  مازاد دیگری را جهت افزایش میزان وفاداری و رضایت مشتری فراهم می کند این نوع از استراتژی های بازاریابی جزو متداول ترین روش های بازاریابی می باشد و اغلب شرکت های بزرگ ازین روش بهره می جویند بعنوان مثال شرکت های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه به وفور از بازاریابی های ارزش افزوده بهره می جویند.

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *