داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

استراتژی های بازاریابی بخشی از فرایند فروش محصول و یا خدمت میباشد. شما با یادگیری انواع این استراتژی ها و تکنیک های بازاریابی میتوانید برای تجارت خودتان مشتریان جدیدی پیدا کنید و برند خودتان را در عرصه بازار رقبا معرفی کنید و  وارد رقابت با لیدر های بازار خود در عرصه تجارت شوید.

در این قسمت به معرفی برخی از استراتژی های بازاریابی در جهان میپردازیم:

بازاریابی انبوه یا گسترده(Mass Marketing):

کسب و کارهای بزرگ پول زیادی برای درک داده های بزرگ صرف می کنند. این یعنی ارزش زیادی برای کلان داده ها (Big data) قائل هستند که با توجه به تحلیل و نتیجه گیری از انها شروع به تعیین بازار هدف و اعمال استراتژی مورد نظر خود با توجه به مشتریان بالقوه ملی خود میکنند.

بازاریابی تخصصی (Niche Marketing):

در بازاریابی تخصصی شما با مطالعه و بررسی، اقدام به کشف نیاز های خاص بازار نموده و از طریق تولید یا فروش محصول خاص اقدام به رفع نیاز بازار میکنند.

مثال: بازاریابی تخصصی ماشین های پورشه

بازاریابی دسته بندی( Segmentation Marketing):

در بازاریابی دسته بندی،شما اقدام به دسته بندی و بومی سازی محصولات خود با توجه به بازار هدف خود میکنید،این بدان معناست که  ممکن است برای فروش محصول خود اقدام به تولید دو نوع بسته بندی A,B و یا درج دو نوع قیمت فروش برای محصولاتتان شوید. به عنوان مثال شرکت تولیدی چای،محصول خود را با بسته بندی و قیمت مناسب جهت فروش در نواحی شمالغرب ایران ارئه میکند،در حالی که همین محصول خود را  با قیمت و بسته بندی متفاوت در جنوب کشور عرضه میکند.

بازاریابی سفارشی(ONE TO ONE Marketing):

در این نوع از استراتژی، ما به هیچ وجه به دنبال یافتن بازار عمومی نیستیم،در واقع استراتژی فروش در این نوع از بازاریابی به هیچ وجه برپایه فروش با تعداد بالا و سود کم نیست، بلکه در این روش فروش تنها به مشتریان خاص و با قیمت های بسیار بالا صورت میگیرد. در این روش مبنا بر فروش با تعداد پایین اما مارجین بسیار بالاست.بعنوان مثال آماده سازی و فروش لباس برای شخصیت های خاص سیاسی، اقتصادی و صنفی.

بازاریابی بر اساس روابط اجتماعی (PR Marketing):

یکی از مهمترین روش و استراتژی دیگر، استفاده از بازاریابی براساس روابط اجتماعی میباشد. در این روش که به صورت عمومی برگزار میشود،شرکت محصولات یا خدمات جدید تولیدی خود را بصورت عمومی معرفی میکند. بازاریابی بر اساس روابط اجتماعی یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی میباشد. بعنوان مثال استیو جابز مدیرعامل و بنیانگذار شرکت اپل زمانی که زنده بود، یک کنفرانس مطبوعاتی بزرگ را برای اعلام هر محصول جدید برگزار کرد، این روند در حال حاضر توسط مدیریت جدید اپل همچنان پا برجاست.

PR Marketing

بازاریابی رویدادی (Event Marketing):

در این نوع از استراتژی بازاریابی، هدف اصلی فروش محصولات و خدمات از طریق برگزاری رویدادهای فرهنگی،مذهبی،ملی و یا حتی رویدادهای رسمی میباشد. در این شیوه بازاریابی ما از رویدادهایی که درحال برگزاری است بعنوان محمل و زیرساختی برای فروش و جذب مشتریان مختلف استفاده میشود. مهم ترین شرکت هایی که از این نوع تکنیک های بازاریابی استفاده میکنند شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و های تِک میباشند که در کنار برگزاری مراسم و رویداد اقدام به معرفی محصولات موجود و یا محصولات درحال ظهور خود استفاده میکنند.

event marketing

 

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *