داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بازاریابی موبایلی یا بازاریابی از طریق گوشی های هوشمند یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی چند کاناله است که هدف از آن رسیدن به  مخاطبان استفاده کننده از  گوشی های هوشمند، تبلت و یا سایر دستگاه های تلفن همراه از طریق وب سایت ها، ایمیل، SMS و MMS یا سایر  رسانه های اجتماعی و برنامه ها است.

همه کار هایی که روزگاری روی رایانه ها انجام می شد، اکنون بر روی یک گوشی هوشمند امکان پذیر است. از باز کردن یک ایمیل تا بازدید از وب سایت تا خواندن مطالب شبکه های اجتماعی، همه از طریق یک صفحه نمایش تلفن همراه کوچک قابل دسترسی است. با توجه به اینکه:
۸۰ درصد از کاربران اینترنت دارای گوشی هوشمند هستند.
۶۰ درصد از زمان تماشای محتوای دیجیتال کاربران در پلتفرم هایی نظیر گوشی و تبلت صورت میگیرد.
گوگل پیش بینی میکند که میزان جست وجوهای اینترنتی کاربران ازطریق دستگاه های تلفن همراه تا پایان سال ۲۰۱۵ بیشتر از میزان جست و جو از طریق رایانه ها گردد.
موثرترین تبلیغات موبایلی به معنی درک مخاطبین تلفن همراه، طراحی محتوا با سیستم عامل های تلفن همراه و استفاده استراتژیک از بازاریابی SMS / MMS و برنامه های تلفن همراه است.

استراتژی های ایجاد بازاریابی موبایلی

با هر تلاش بازاریابی برای هر برند و سازمان یک استراتژی منحصر به فرد  در خصوص بازاریابی مویایلی آن برند براساس صنعت و مخاطبان هدف توسعه می یابد . در واقع استراتژی های بازاریابی موبایلی وسیله ای برای شخصی سازی و سفارشی سازی تبلیغات برای مخاطبان هدف می باشد.

کلیه این استراتژی ها در قالب سه گام زیر میباشد:

۱-گام نخست- شخصیت خریداران خود را بشناسید

اولین گام در تعیین استراتژی های بازاریابی موبایلی درک و شناخت درست از مشتریان است تا بتوانید انواع مختلفی از مشتریان با علایق و سلیقه های گوناگون را شناسایی کنید. درست کردن پروفایل شخصی توسط مشتریان در وب سایت یا اپلیکیشن شما این امکان را میسر می سازد تا به گنجینه گرانبهایی از اطلاعات مشتریان خود نظیر پیشینه افراد ،شغل و میزان درآمد علایق رفتاری و عادات خرید و… دست یابید. دسترسی به این اطلاعات میتواند تصویر شفافی از بازار هدف و مخاطبان و مشتریان ارایه کند.بهترین محل برای دستیابی به اطلاعات این چنینی قبل از ساخت پروفایل برای کاربران دریافت اطلاعات از طریق گزارش های کلان داده موجود در دنیای وب می باشد بطور مثال:

۶۵ درصد از کل ایمیل ها در گوشی بررسی می شوند
۴۸ درصد از کاربران گوشی استفاده اینترنت خود را با موتورهای جستجو شروع می کنند
۵۶ درصد خریداران B2B معمولا از طریق گوشی به محتویات فروشگاه ها مراجعه می کنند
۹۵ درصد افراد بزرگسال از طریق موبایل به اطلاعات و اینترنت دسترسی دارند
علاوه بر بررسی این موارد می توان از گوگل آنالیتیکس برای بررسی و تحلیل بخش موبایلی و مشخص سازی مشتریان هدف و مخاطبان استفاده نمود.

۲- گام دوم- اهداف مشخص را تعریف کنید

در هر استراتژی بازاریابی موبایلی, کلیدی ترین کار تعیین اهداف و موفقیت موردنظر از هر استراتژی می باشد. مشخص سازی این اهداف را می توان در قالب پرسش هایی از تیم خود تدوین نمود.

۳- شاخص های اصلی عملکرد را مشخص باشید

همانند هر فعالیتی که در قالب استراتژی های موبایلی صورت می پذیرد, بررسی صحت انجام و بهینگی استراتژی نیز باید بطور کامل انجام گیرد چراکه تعریف شاخص های واقع گرایانه و قابل اندازه گیری سهم عمده ای در موفقیت کمپین های تبلیغاتی دارد.

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *