داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

اپلیکیشن مسیریابی، یکی از مهمترین انواع اپلیکیشن در گوشی های هوشمند است. شرکت های بزرگ خارجی نظیر گوگل و اپل مهمترین اپلیکیشن های مسیریابی را به خود اختصاص داده اند. این دو شرکت مسیر های زیادی را در اپلیکیشن های خود جای داده اند و کاربران می توانند برای یافتن مسیر مورد نظر خود به آسانی از آن استفاده کنند. شرکت مایکروسافت نیز به عنوان رقیب قدرتمند در عرصه فناوری برای اینکه از رقبا جا نماند، این نیاز کاربران را به خوبی درک کرده است و اقدام به تولید اپلیکیشنی به نام Path Guide برای گوشی های اندرویدی نموده است.

معرفی اپلیکیشن Path Guide

اپلیکیشن Path Guide راه کار جدیدی را ارائه کرده است. Path Guide تعداد قدم ها و همچنین مسیر حرکت را ثبت می کند. این عمل توسط حس گر های گوشی انجام می شود. این اطلاعات به عنوان یک راهنما برای کاربر مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین می تواند به عنوان راهنما برای دیگر کاربران نیز اسفاده شود. بر خلاف اپلیکیشن های مسیر یابی دیگر، Path Guide بدون نیاز به GPS عمل می کند و تنها برای آپلود کردن مسیر های ضبط شده و دسترسی به مسیر های دیگران به اینترنت نیاز دارد.

رابط کاربری

ساده و آسان بودن، یکی از ویژگی های مهم این اپلیکیشن است. زمانی که این اپلیکیشن را باز می کنید با دو گزینه مواجه می شوید که این دو جزء، حاوی عملکرد های اصلی آن است. منوی این اپلیکیشن شامل عملکرد ها متفاوتی است و کاربر خیلی راحت می تواند با عملکرد های هر گزینه آشنا شود. به همین دلیل باید گفت Path Guide در زمینه رابط کاربری بسیار مناسب عمل کرده است و دارای کاربری آسان است.

طریقه استفاده از Path Guide

هنگامی که اقدام به باز کردن این اپلیکیشن می کنید با دو گزینه مواجه می شوید: گزینه اول Take your friends somewhere و گزینه دوم Follow your steps back here.

گزینه اول: Take your friends somewhere

ابتدا کاربر باید از محیط پیرامون خود عکس بگیرد و سپس ثبت و ضبط مسیر حرکت کاربر آغاز می شود. با استفاده از سنسورهای موجود در گوشی تعداد قدم ها و مسیر حرکت  محاسبه و ذخیره می شود. در ادامه مسیر، کاربر می تواند اطلاعاتی بیشتری را ذخیره کند، عکس بگیرد، صدای خود را ضبط کند و نکاتی را یادداشت نماید. زمانی که کاربر به انتهای مسیر خود برسد باید در قسمت راست و پایین گوشی خود ضربه بزند تا ضبط مسیر به پایان برسد. در نهایت کاربر باید مسر ضبط شده ی خودرا  آپلود کند تا دیگران بتوانند از آن مسیر استفاده کنند. برای مخفی کردن مسیر از دید دیگران از گزینه Hidden Trace استفاده کنید. کاربر باید به مسیر خود کدی اختصاص دهد تا دیگران بتوانند توسط آن کد، مسیر مورد نظر را جستجو کنند.

گزینه دوم: Follow your steps back here

این گزینه با کمی تفاوت، تقریبا مشابه گزینه اول عمل می کند. مثلا اگر کاربر ماشین خود را در جایی پارک کرده است و می خواهد مسیر بازگشت به ماشین خود را ذخیره کند می تواند از این گزینه استفاده کند. تفاوتی که با گزینه ی اول دارد عدم آپلود مسیر از طریق اینترنت است. این گزینه بیشتر برای استفاده ی شخصی کاربرد دارد و  شما می توانید به نقطه ی اولیه خود باز گردید.

جذابیت

یکی جذابیت های این اپلیکیشن، تشخیص استفاده از آسانسور است. اگر شما در مسیر خود برای لحظاتی توقف کنید اپلیکیشن از شما می پرسد که آیا قصد استفاده از آسانسور یا پله برقی را دارید و در صورتی که جواب کاربر مثبت باشد، طبقه مورد نظر را نیز درخواست می کند.

منو

اگر شما می خواهید به تمام مسیر های ضبط شده ی خود دسترسی داشته باید می توانید در قسمت منو، گزینه My Trace را انتخاب کنید. اگر شما کلید واژه ی مسیر خاصی را دارید، می توانید از طریق گزینه Search اقدام به جستجوی آن نمایید، البته باید توجه داشته باشید که در کشور ما، هنوز مسیر های زیادی در بانک اطلاعاتی Path Guide ثبت نشده است.

مسیریابیمسیریابی2مسیریابی3

معایب

علارغم اینکه این اپلیکیشن از ویژگی های متفاوتی نسبت به دیگر انواع آن استفاده کرده است، اما مهمترین نقص آن عدم هماهنگی با سرویس هایی مانند گوگل مپس است. تولیدکنندگان Path Guide برای بهبود آن باید استفاده از نقشه های مختلف و هماهنگی با سرویس ها ی مسیر یابی را مد نظر قرار دهند.

 

  • توسط: milad rouhi
  • ۳۰ آبا ۱۳۹۶
  • معرفی
milad rouhi

milad rouhi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *