داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در جامعه امروز ایران نقش صنعت در اقتصاد و رونق اشتغال کشور از مهمترین مسایل مورد توجه است. وقتی عمیق به این قضیه نگاه می کنیم تنها مشکل صنعت کشور نقدینگی نیست. امروزه مشکلات مدیریتی و عدم استفاده درست از ترکیب تکنولوژی و مدیریت، از مهمترین دلایل رکود صنعت در کشور است. تیم حرفه ایه استارت آپ پرگاس برای کمک به این بخش از جامعه وارد کار شده است و با ارایه ی محصولی برای شناخت و پوشش مسایل مربوط به حوزه صنعت فعالیت میکند. برای آشنایی بیشتر با دیجی ناکو همراه شوید.

صنعت، تکنولوژی و مدیریت در استارت آپ پرگاس

باز هم ایده استارت آپی دیگری از روی احساس نیاز ایجاد شده است. ایده استارتاپ پرگاس توسط آقای امیر جهانشاهی که فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار از دانشگاه شهید بهشتی هستند و در حوزه های IT، الکترونیک، MBA تخصص داشته و ۱۰ سال در صنعت فعالیت داشته اند و مدیریت کارخانه در صنایع و کار در صنایع مختلف را تجربه کرده اند، اولین بار به واسطه تخصص و فعالیت های ایشان در این حوزه شکا گرفت. استارت آپ پرگاس یک استارتاپ در حوزه بهنیه سازی فرآیندهای صنعت است به نحوی که مستقیما وارد صنایع می شود فرایندهای مربوطه را بررسی میکند و اگر نیاز به سیستم های نرم افزاری باشد پیاده سازی میکند و موجب تسهیل کارها می شود. که این امر دقیقا منجر به کاهش هزینه ها و افزایش فروش می گردد.

از دیگر هم بنیانگذاران استارت آپ پرگاس خانم مانیا قریب دانشجوی سال آخر دکتری نانو فعالیت خود را به صورت رسمی از بهمن ماه سال ۹۵ با تیم ۸ نفره پرگاس که متشکل از دو برنامه نویس ۴ نفر متخصص در مهندسی صنایع، ۱ نفر فعال در حوزه مذاکره و فروش و ۱ نفر بازاریاب استارت زدند. جالب است کلمه «پرگاس» در لغت نامه دهخدا به معنی تلاش و کوشش است و همینطور در زبان هندی به معنای طلوع آفتاب معنی می شود.

تیم پرگاس

ارزش پیشنهادی استارت آپ پرگاس

طبق صحبت هایی که با خانم قریب هم بنیانگذار استارت آپ پرگاس شد، از جمله نیروهای محرک و مسیله ای که باعث شکل گیری این استارت آپ شد را این گونه عنوان می کنند که طی مصاحبه با مدیران کارخانجات و بیزنس ها یک پدیده ای را مشاهده کردیم مبنی بر اینکه افرادی که خالق یک بیزنس اند افراد توانمند و باهوشی هستند که بیزنس را رشد می دهند. هر بیزنس وقتی بزرگ می شود یک سری مشکلات هم با آن بزرگ می شود. با رشد بیزنس ها ساختار آن ها بر حسب استاندارد مشخص رشد نمی کند.

به دلیل ناکارآمدی منابع انسانی بین واحد های مهم مثل تولید، فروش، دلیوری ناهماهنگی ایجاد می شود و جریان اطلاعاتی که در بیرون و درون سازمان جاری است به درستی و به موقع به دست فرد تصمیم گیرنده هدایت نمی شود. پدیده ناهماهنگی، اثرات خودش را در سمت مشتری به صورت نارضایتی نشان میدهد.این نارضایتی شامل کیفیت، سرعت در پاسخگویی، قیمت و … می باشد.

در این میان استارت آپ پرگاس وارد عمل شده و فرایندهای زنجیره ارزشی یک بیزنس را بررسی و تحلیل کرده و به صورت مرحله ای یا نقطه ای بهینه سازی میکند و یا بین سه واحد تولید، فروش و دلیوری هماهنگی ایجاد میکند . بخشی از فعالیت پرگاس با پیاده سازی نرم افزاری و بخشی دیگر بصورت بهینه سازی فرایند های زنجیره ارزشی است.

ارزشی که پرگاس به مشتریان میدهد توسعه، رشد و کاهش هزینه ها است. و محصول ارزشمندی که این استارت آپ ارایه می کند نرم افزاری است که بهترین سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی جدی است که همه جنبه‌های کسب و کار را یکپارچه می‌کند. در حال حاضر برای فروش، خرید، مدیریت انبار، مدیریت سند، فاکتورهای الکترونیکی و حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد.

آینده و مسایل پیش روی استارت آپ پرگاس

بازار هدف این استارتاپ شرکت های کوچک و متوسط (SME) است. و بعد از ۸ ماه که از فعالیت این استارت آپ می گذرد این تیم الان محصول دارد و در مرحله بازاریابی و فروش است. همانطور که در سایت پرگاس می توان مشاهده کرد خدمات مشاوره ای و فروش خود را به خوبی پیش برده اند و هم اکنون مشتریانی از طیف های مختلف همچون شرکت های آسانسوری، شرکتهای فعال در زمینه موادغذایی و لبنیاتی و آژانس های مسافرتی از جمله مشتریانی هستند که که این استارت آپ تا به اکنون با آن ها کار کرده است.

یکی از موارد مهمی که این استارت آپ با آن روبروست همان بحث آشتی صنعت با تکنولوژی و نحوه مدیریت درست و قوی است. و نرم افزارهای رقیب در این حوزه علی رغم کارایی پایینی که دارند اما بین صنعتگران شناخته شده اند کافیست قدرت و تفاوت این نرم افزار مورد توجه قرار گیرد. و حتما امید می رود با استفاده درست و کارآمد از این نرم افزار و تخصص این تیم حرفه ای گره از کار بخش بزرگی از مشکلات صنعت در جامعه باز خواهد شد و شاهد رونق و اداره درست کسب و کارهای کشور خواهیم بود.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی
  1. نسترن گفت:

    عالی بود

    (۴)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *