داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در هفته جاری در طی مراسم جهانی Polychrome که در همین ماه برگزار شد ، شرکت Future Make  قلم پرینت سه بعدی خود را در قالب مدل Polyes Q1 به جهان معرفی کرد که از فوتو پلیمر رزین مایع و فرآیند بازسازی نوری فرابنفش برای ایجاد ماده ی پلاستیکی جامد به جای استفاده ار قسمت انتهایی داغ که در قلم های پرینتر سه بعدی دیگر به کار می رود استفاده کرده است.

از آنجاییکه قلم پرینتِ سه بعدی پالییِس کیو ۱ از نوع خاصی رزین مایع استفاده می کند که با نوردهی توسط نور فرابنفش بلافاصله به صورت جامد در می آید  و هیچ نیازی به حرارت ندارد همین امر این محصول را در مقایسه با قلم های فیلامان که میتوانند باعث بروز سوختگی در دست و پوست شوند، برای کاربران ایمن تر ساخته است.البته ممکن است این پرسش مطرح شود که خطر قرار گیری در معرض نور فرابنفش به مراتب می تواند در مقایسه با سوختگی خطرناک تر باشد. اما شرکت Future Make برای جلوگیری از این سناریو هم سنسورهای سطح ایمنی لازم را در محصول خود تعبیه کرده است.

 

پرینت سه بعدی

 

قلم Polyes Q1 به زودی در وبسایت جذب سرمایه مردمیِ کیک استارتر برای جمع آوری سرمایه موردنیاز ارائه خواهد شد که به رساندن این پروژه از نمونه ی اولیه به مرحله ی تولید کمک می کند. برای دانستن نکات بیشتر درباره ی این ابتکار جالب و نسل بعدی قلم های پرینتر سه بعدی به وبسایت یاد شده سر بزنید. در ادامه هم بخشی از گفته های وبسایت سازنده ی این محصول را مرور می کنیم:

با قلم سه بعدی Polyes که از جوهر مایع فوتو پلیمر به جای ABS/PLA plastic استفاده می کند و حفاظت کاربردی به کار رفته در آن آشنا شوید.
Polyes Q1 یکی از قابل ستایش ترین و بادوام ترین قلمهای پرینت سه بعدی طراحی شده به وسیله ی یکی از برندهای معتبر در زمینه ی طراحی است که بالاترین تکنولوژی ها در آن به کار رفته است ، دراصل کاربرد آن خلق اجسام سه بعدی است ، اما فناوری به کار رفته در آن مشابه قلم های پرینت سه بعدی که در حال حاضر در بازار موجود است نمی باشد. این محصول از فرآیند بازسازی نوری استفاده میکند و فاقد نازل داغ یا بوی نامطبوع است.

منبع: geeky-gadgets

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *