داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

تاکسی های آنلاین از جمله بهترین ایده های استارت آپی است که در ایران استقبال خوبی از آن ها شد. مکانیزم کار در تاکسی های آنلاین به گونه ایست که افراد جامعه از هر طیف تمایل به استفاده از این نوع خدمات ارائه شده توسط استارتاپ ها دارند. امروز میخواهیم تاکسی آنلاین بومی قونقا و خدماتی که ارائه می کند را برای شما بازگو کنیم.

استارت آپ قونقا را بشناسید

استارت آپ های بسیاری در سطح کشور در حوزه تاکسی آنلاین حضور داشته و اقدام به ارائه خدمات می‌نمایند، نرم افزار تاکسی آنلاین قونقا یکی از نمونه های موفق در شمال غرب کشور به حساب می آید و در طول یک سال فعالیت خود توانسته وجه تمایز های خود را با رقیبان در این عرصه حفط نماید.

استارت آپ قونقا یک سیستم هوشمندِ درخواست تاکسیِ مبتنی بر اینترنت در تبریز است که کاربران می توانند بدون نیاز به تماس تلفنی یا دادن آدرس به موقعیت مکانی خود، هرجایی از شهر که باشند، تاکسی درخواست کنند، این سیستم به صورت هوشمند سفرها را مدیریت میکند و به وسیله نرم افزاری که بر روی گوشیتان نصب خواهد بود موقعیت مکانی شما را مشخص و تاکسی های موجود در اطرافتان را نمایش می دهد، پس از درخواست تاکسی، شما را به سرعت با نزدیکترین تاکسی به مقصد خواهیم رساند. همچنین میتوانید عملیات پرداخت را بدون رد و بدل کردن پول نقد، به صورت الکترونیکی انجام دهید.

مزیت رقابتی قونقا

با افزایش رقابت بین استارت آپ های حوزه تاکسی آنلاین روزبه روز شاهد خلاقیت و تنوع سرویس‌دهی برای افزایش سهم بازار هستیم، جدیدترین سرویس در این حوزه توسط استارت آپ قونقا ارائه شده، این استارتاپ برای اولین بار سرویس خطی آنلاین را در کنار سرویس دربستی که تا به اینجا بین تاکسی یاب‌ها معمول بود اضافه کرده است.

قونقا یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های خود را کاهش خودروهای تک سرنشین و به صرفه‌تر کردن استفاده حمل و نقل عمومی عنوان کرده، طوری که بارها مدیران این شرکت اعلام کرده‌اند که با کاهش هزینه سفرهای درون شهری کاری خواهند کرد که بیرون آمدن با اتومبیل شخصی برای هیچ کس صرفه اقتصادی نداشته باشد.

در سرویس جدید قونقا به نام قونقا خطی مسافران می‌توانند سفر دربستی خود را با افراد دیگری که هم مسیر با آنان هستند به اشتراک گذاشته و هزینه بسیار کمتری نسبت به سفر مشابه در سرویس معمولی قونقا پرداخت نمایند، این درحالیست که در مقابل نیز رانندگان می‌توانند درآمد بالاتری نسبت به قبل کسب نمایند و این یعنی یک پروسه برد برد برای مسافر و راننده.

سیستم خطی برای اولین بار است که توسط یک سرویس تاکسی آنلاین در ایران به کار گرفته می‌شود در این سرویس مسافر می‌تواند مسیرش را با مسافران دیگر به اشتراک گذاشته و مثلا مسیر ۵۰۰۰ هزار تومانی را۲۵۰۰ تومان بپیمایید و چون این مسیر را با مسافران دیگر هم شریک هستند راننده هم درآمدی بیشتر از قبل به دست می‌آورد.

قونقا خطی

قونقا و مشتریانش

هم‌اکنون قونقا با داشتن روزانه حدود ۱۲هزار سفر و بیش از ۵هزار راننده در سطح شهر تبریز می‌خواهد با ایجاد تنوع در خدمات قشر بزرگتری را در دایره خدمات خود قرار داده و وارد این سیستم نماید.

علاوه بر این قونقا طرح هایی همچون قونقا خاتون که تاکسی برای خانم هاست و دلیوری غذا با تاکسی نیز دارد.

قونقا با وجود استارت آپ هایی مثل اسنپ، تپسی و … به صورت قوی در تبریز فعالیت میکنند. جالب است بدانید دلیل نام گذاری قونقا چیست؟ قونقا در زیان ترکی به معنی کالسکه است و کلمه ای بسیار آشنا برای مردم منطقه است.

قونقا از نظر رابط کاربری و گرافیکی در لول خوبیست که تم زرد رنگ برنامه هم در سایت هم اپلیکیشن قونقا به راحتی و مستقیما تداعی گر تاکسی های موجود در فضای شهری ماست.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *