داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در جوامع امروزی اکثر کارهای مهم و حیاتی ما با توجه به نحوه ارتباط درست و طرز بیان و ارایه مسئله است. اغلب از عمده دلایل بزرگترین مذاکرات و بهترین نتیجه ها، نحوه درست سخن گفتن و ارایه مطالب است. په بسیار کارگاه های آموزشی و دروس درسی که برای تقویت این فن مهم در زندگی و کار گدرانده ایم. اما هنوز مسئله با پرجاست. باز هم استارت آپ ها به کمک آمده اند و وارد عمل می شوند. استارت آپ  Rate my speech مستقیما روی این مسیله فوکوس کرد و نتایجی حاصل شد که امروز بررسی میکنیم.

استارت آپ آمریکایی Rate my speech

استارت آپ Rate my speech که هدفش کمک کردن به مردم برای بهتر کردن مهارت های سخن گفتن اجتماعی بود. در سال ۲۰۱۴ در آمریکا توسط  Attila Szigeti که اولین بار در یک مراسم به عمق این موضوع پی برد که چطور تعداد زیادی از افراد جامعه که هم شامل افراد عادی و هم افراد با تحصیلات آکادمیک با مشکل ارایه و نحوه سخن گفتن و انتقال مفهوم خود مواجه هستند و عموما استرس دارند و نمیتوانند به صورت کامل به ارایه هر آنچه که نیاز است بپردازند. این مسیله دلیل محکمی شد برای جرقه ی این استارتاپ در ذهن موسس آن. به همین منظور شروع به راه اندازی استارت آپی شد که بتواند به نحوه ی درست سخن گفتن برای عموم افراد جامعه بپردازد.

استارت آپ با این هدف شروع به کار کرد. مفهوم اساسی ساده بود، استارت آپ Rate my speech به کاربران اجازه می داد سخنرانی های خود را در سایت بارگذاری کنند و جامعه بازخورد سازنده و عملی را در مورد چگونگی بهبود آن سخنرانی ارائه دهد. به عبارتی کاربر بعد از بارگذاری سخنرانی و ارایه خود نحوه ی سخنرانی در قالب استانداردهای موجود و نظر کلی و عمومی جامعه مورد بررسی قرار می گرفت و به کاربر ارایه می شد. تا هم نقص ها مشخص شود و هم نحوه ارایه درست آموزش داده شود.

 

دلایل اصلی شکست استارت آپ Rate my speech

 

۱.نداشتن یک محصول خاص متمایز و دارای ارزش مشخص

استارت آپ Rate my speech به مسابقات محلی راه یافت و کار خود را پیش برد اما مسیله ای که همیشه مورد توجه بود و مهم جلوه می نمود اینکه محصول و خدمت خاص و متمایزی از نظر کاربران ارایه نمی کرد. با برسی های به عمل آمده و گفته موسس این استارتاپ که به صراحت عنوان میکند با فقط یک محصول اولیه داشتیم اما محصول شگفت انگیزی برای کاربر نداشتیم.

۲.نداشتن نیرو و تیم فنی متناسب و کامل

همیشه کار گروهی و تیم آنچنان مهم است که در بسیاری موارد ایده را تحت تاثیر قرار می دهد. نبود تیم کارآمد و متخصص از مهمترین دلایل شکست های یک استارت آپ است. در موردی موسس استارت آپ به صراحت عنوان میکند که خودش به حدی درگیر مسایل ایده می شود که فراموش میکند همه کار را نباید خودش انجام دهد و اصلی ترین شالوده استارتاپ تیم و کارگروهی است.

۳.عدم حس نیاز محصول برای کاربران

مفهومی که استارت آپ Rate my speech بعد از کار متوجه شد و این ینی اعتبارسنجی درستی انجام نداده بود زمانی است که عنوان میکند ۹۵ درصد مردم در مورد ارائه های خود به اندازه کافی اهمیت نمی دهند. آنها وقت خود را برای تهیه پیش نویس سخنرانی، آپلود آن، قرار دادن آن در معرض بررسی قرار نمی دهند، تا از آن بازخورد بگیرند.  از سوی دیگر، کمتر از ۵ درصد  بسیار جدی گرفته می شود، و بسیاری از آنها دارای یک شبکه قوی از افرادی هستند که می توانند از آنها بپرسند. اما مسیله ای که وجود دارد اینکه وقتی برای کاربر احساس نیاز ایجاد نشد پس هزینه ای هم برای این محصول نخواهد کرد. لذا این یکی از مهمترین عوامل شکست می باشد.

 

milad rouhi

milad rouhi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *