داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بازاریابی موتور جستجو (Search Engine Marketing) را می شود یک روش برای بالا بردن بازدید و رتبه ی سایت در نتایج جستجو گفت که با توجه به بازخورد مخاطب و کلیکی که بر روی آدرس سایت از طریق موتور جستجو انجام می شود،عنوان کرد.

نگاهی به پیشینه

اگر به تاریخچه ی بازاریابی موتور جستجو نگاه کنیم واژه Search Engine Marketing برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ توسط دنی سالیوان مطرح شده است اما در اواسط دهه ۱۹۹۰ با افزایش چشمگیر وب سایت ها موتور های جستجو شروع به ساخت یک مدل کسب کار برای خود کرده اند که با استفاده ار روش پرداخت کلیکی انجام می شود . با گسترش تبلیغات در موتورهای جستجو ،مشاورین بهینه‌سازی موتورهای جستجو به گسترش پیشنهادهای خود به کسب و کارهای مختلف جهت نمایش تبلیغات آنان می پردازند.

در حال حاضر شرکت هایی مثل گوگل و بینگ در این عرصه بسیار در حال رشد و پشیرفت هستند. google adword (گوگل ادوردز) یکی از این ابزار هاست .گوگل از طریق ایندکس کردن کلمات نتایج جستجو را نمایش می دهد. پس کلماتی مثل رهن وکیل کلاس درمان اعتبار پرداخت و….. جز کلمات گران قیمت در گوگل به شمار می روند ،که با جستجوی  کاربر با این کلمات و پیدا کردن سایت های مورد نظر و کلیک بر روی آن ها گوگل از آن ها هزینه می گیرد . اگر به درآمد گوگل نگاه کنیم ۹۷ درصد درآمد گوگل از این طریق صورت می پذیرد که در سال ۲۰۱۱ این عدد به ۳۴ میلیارد دلار رسید.

SEO یا SEM؟

seo زیر مجموعه ی sem است .چرا که هر چیزی که به بازاریابی موتور های جستجو مربوط می شود شامل SEM  است .پس seo زیر مجموعه ی sem است که با استفاده از آن به بهینه سازی رتبه ی سایت کمک می کنیم.جدیدترین تئوری که در این زمینه مطرح هست، مدیریت بازاریابی موتور جستجو (semm) که با استفاده از seo با تمرکز به بازگشت هزینه تبلیغاتی و سرمایه است که میزان فروش محصولات به کاربران که از طریق موتور جستجو ها وارد سایت شما می شوند.

از کدام یک استفاده کنیم ؟

بدون شک sem گسترده تر از seo است و سایتی که  sem استفاده کند موفق تر خواهد بود، اما به شرطی که سایت برای موتور های جستجو بهینه شده باشد که این بهینه شدن از طریق seo انجام می شود.به عنوان مثال شما برای  مطلب بازاریابی موتور جستجو در گوگل سرچ کرده اید و سایت دیجی ناکو را در رتبه ی اول برای شما نمایش داده شده است. حال اگر سایت دیجی ناکو یک سایت فروشگاهی باشد شما محصول خود را در این سایت بگذارید تا آن را به فروش برسانید به نظر شما سایتی که در نتایج اولیه گوگل نمایش داده شده است بازدید یا به احتمال فروش بیشتری خواهد داشت یا سایتی که در صفحه ی پنج گوگل قرار گیرد؟

پس کلیک بیشتری بر روی سایت های صفحه ی اول می شود و بازدید و بازاریابی بیشتری بر روی آن ها انجام می شود.اگر به فرم های اولیه در شرکت های بزرگ دقت کنیم یک فیلد بسیار مهم قرار دارد که چگونه با شرکت آشنا شده اید؟ احمالا ۹۰ درصد پاسخ ها یک کلمه باشد و آن چیزی نیست جز گوگل !!.نکته قابل توجه اینکه اگر شما برای شروع کار خود بیاید جنس‌هایی که خیلی معروف هستند را انتخاب کنید که سایت‌های بزرگ روی آن دست گذاشته‌اند خیلی راحت زمین‌می‌خورید.

 

پرداخت به ازای کلیک یا PPC :

مدلی از تبلیغات اینترنتی است که در آن بازدیدکنندگان تبلیغات به وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل و یا رسانه‌ای دیگر هدایت می‌شوند و تبلیغ دهنده بر اساس تعداد کلیک‌ها و مراجعه به رسانه خود، به نمایش دهنده هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کند. به مرور جایگزین متدهای سنتی تبلیغات بنری (مدت‌دار) و پرداخت به ازای تعداد نمایش شد. مدل‌های پیشرفته‌تر و پیچیده‌تری از پرداخت به ازای کلیک نیز هم‌اکنون در حال استفاده هستند که به عنوان مثال می‌تواند به پرداخت به ازای منجر شدن به خرید اشاره کرد.

پس اگر شما هم یک وب سایت دارید و فکر می کنید که فقط با تولید محتوا می توانید در کار خود موفق باشید سخت در اشتباه اید!!!. چرا که شما برای خرید به نزدیک ترین سوپر مارکت نمی روید بلکه در یک بازار بزرگ در تلاش برای جذب و بازاریابی برای فروش به مشتری هستید. پس در یک فضای بسیار بزرگی در حال فروش و ارائه ی خدماتی هستید که بیشتر مردم از طریق موتور های جستجو در حال پیدا کردن سرویس های مورد نظر خود هستند.

12test

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *