داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در هنگام خرید هایمان همیشه نکته جالبی که خوشایند ماست گرفتن تخفیف برای خرید کالا یا پرداخت هزینه است. گاهی حاضریم حتی مبلغ ناچیزی از هزینه واقعی کمتر بدهیم تا خوشحال باشیم که تخفیف گرفته ایم. در اینکه تخفیف گرفتن در مواردی که بیشتر دوست داری و انجام میدهی بسیار رضایت بخش است شکی نیست حال آنکه بتوانی به مجموعه کاملی از تخفیف ها دسترسی داشته باشی. کاری که استارت آپ شادیاب انجام می دهد. با دیجی ناکو همراه شوید. 

احساس خوب تخفیف

وقتی اسم استارت آپ شادیاب را می شنوید همانطور که از مفهوم کلمه برمی آید، قاعدتا میخواهد با پیشنهادها و روش هایی باعث خوشحالی شما شود. استارت آپ شادیاب سایت تخفیف و خرید گروهی است که به ارائه خدمات با تخفیف در زمینه خدمات تفریحی و رفاهی و … در دسته بندی های مختلف با امتیاز های ویژه سازمانی قابل توجه می پردازد.

آقای مهیار خدایاری، متولد ۱۳۶۲، بنیان‌گذار وب‌سایت شادیاب است که این استارت آپ زیر مجموعه شرکت «تابان شهر» که در واقع کانون تبلیغاتی بوده است کار خود را از سال ۹۱ آغاز نموده است. آقای خدایاری قبل از اینکه وارد مسیر کارآفرینی شود، در دانشگاه ناصرخسرو در رشته مدیریت تدریس می‌کرده است. تحصیلات کارشناسی‌اش را در دانشگاه علامه محدث نوری تمام کرده و کارشناسی ارشد را از دانشگاه آزاد فیروزکوه گرفته است. به قول خودش «کوله‌پشتی کارآفرینی»اش پربار است. کارش را از دفتری ۴۰ متری، با چهار کارمند آغاز کرده، اما اینک دفتر کار ۲۰۰ متری‌اش در اکباتان برقرار است.

آقای خدایاری با کار در کانون تبلیغاتی تجربه های بسیار جالبی بدست می آورد و همین جرقه ای می شود برای ایده و شروع کار شادیاب. تبلیغات و نقش مهم آن در فعالیت کسب و کارها و به رونق رسیدن و درآمد زایی بیشتر آن ها نقش عمده ای ایفا میکند. شادیاب با هدف کمک به شریک تجاری و مشتری سعی در ایجاد بستر مناسبی در زمینه های کافی شاپ و روستوران ها، تفریحی و ورزشی، پزشکی و سلامت،فرهنگی و هنری، آرایشی و زیبایی و فروش کالا فراهم نموده است.

 

ارزش پیشنهادی و مزیت رقابتی استارت آپ شادیاب در مقابل دیگران 

با توجه به این که قبل از شادیاب و همزمان با کار او چن گروه در زمینه سایت تخفیف و خرید گروهی فعالیت می کنند، لذا ایده شادیاب اولین نبود اما مزیت های رقابتی اضافه شده چیزی بود که استارت آپ های رقیب انجام نداده اند. به همین دلیل است که می گوییم لازم نیست اولین باشید سعی کنید بهترین باشد. به چند مورد از مزیت های رقابتی شادیاب می پردازیم:

  • سیستم رمزینه سریع شادیاب:

    اگه قبلا از سایت های تخفیف استفاده کرده باشید متوجه این موضوع هستید که برای هر خرید و استفاده از تخفیف، کاربر باید از کد خود پرینت داشته باشد تا حین مراجعه برای خرید از طریق آن اعتبار سنجی شود. با توجه به وجود مشکلاتی که در این حوزه وجود داشت سیستم رمزینه سریع شادیاب اپلیکیشن واسطی طراحی کرده‌است که دست شریک تجاری قرار می‌گیرد و سیستم کیو آر کدخوان، هر کد را در کسری از ثانیه می‌خواند و اعتبارسنجی می‌کند. اگر خطایی در یک کد وجود داشته باشد، اعلام می‌کند و اگر کیو آری ناخوانا باشد، تنها با وارد کردن چهار رقم آخر می‌تواند کد را دستی به اپ وارد و ابطال کند.

این اپ به شرکای تجاری اجازه مدیریت کردن پیشنهاد‌های خود را می‌دهد، آن‌ها از تعداد فروش و نظرات مشتریان آگاه می‌شوند و می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. به گفته آقای خدایاری«هرچند هنوز به علت مشکلات اتصال به اینترنت، تمام پیشنهادهای شادیاب متصل به رمزینه سریع نیستند، اما در حال حاضر ۸۵ درصد فضای پیشنهادی ما مجهز به این سیستم است»

  • سیستمE= MC2:

    به این معنا که اگر کاربر در یک دوره فعالیتی دو برابر دفعه قبل داشته باشد، شامل تخفیف می‌شود. این فعالیت صرفا در خرید خلاصه نمی‌شود. اگر کاربری نظر بگذارد یا در گفت‌وگویی مشارکت کند هم وارد الگوریتم امتیازدهی شادیاب می‌شود. زمانی که کاربر به حداقل ۲ هزار امتیاز دست یابد می‌تواند در حساب کاربری خود آن را تبدیل به پول نقد و خرید کند.

 

  • شادیاب به انتقال حس خوب به مشتری روی رضایت و وفاداری مشتری تاکید ویژه ای دارد به نحوی که تمام مراحل ثبت نام و استفاده از خدمات برای کاربر رایگان است و شادیاب تنها از محل شرکای تجاری خود پورسانت می گیرد. و و دقت در بسته بندی و حمل کالاهای ارسال شده دارد و حتی هزینه عودت را خودش تقبل می کند.

شادیاب تیم

شادیاب را دنبال کنید

استارت آپ شادیاب با عنوان اینکه فکر میکند ۳۰ تا ۴۰ درصد سهم بازار در کسب و کار خود را دارد بفکر ایده های جدید و خلاقانه بیشتری است باعث رضایت بیشتر مشتری شود.

مسیله ای که اینجا وجود دارد و برای من جالب است این است که شادیاب اولین نبود پس کاربر با آشنایی از رقبای این کسب و کار به سمت شادیاب آمده است لذا این از جمله مواردی است که نشان دهنده موفقیت یک استارت آپ است.

استارتاپ شادیاب تا امروز با وجود آماری بیش از ۲ میلیون کاربر، از تخفیفی بیش از ۶ میلیارد به نفع مشتری در مجموع سخن میگوید. این کسب و کار بستر جالبی به مصداق مفهوم برد برد ایجاد می کند چرا که شریک تجاری حاضر است در ازای وجود مشتری بیشتر تخفیف بدهد و مشتری هم مشتاقانه از تخفیفی که میگیرد لذت می برد.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *