داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بازاریابی شبکه های اجتماعی در قالب “به دست آوردن توجه افراد فعال در فضای مجازی به یک موضوع خاص و افزایش میزان بازدید از یک وب سایت و رسانه اجتماعی “را گویند.  شبکه های اجتماعی ساختارهایی اجتماعی هستند که با استفاده از امکانات و تجهیزات ساخته شده در دوران جدید و به واسطه انقلاب اطلاعاتی و فضای پوششی که اینترنت به وجود آورده است شکل یافته اند.

قدرت رشد شبکه های اجتماعی به طرز باورنکردنی بالا بوده و هست بگونه ای که حتی سرعت رشد آن را از سرعت رشد اینترنت بیشتر می دانند آمارهای موجود سرعت این رشد را به وضوح نمایان می سازد چنانکه طبق آخرین گزارش مجله فوربس ۱.۴۹ میلیارد اکانت فعال در شبکه فیسبوک وجود دارد که معادل ۱ نفر از هر ۵ نفر انسان ساکن زمین می باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا همان سوشال مارکتینگ بیشتر به منظور استفاده از زیر ساخت های شبکه های اجتماعی برای معرفی، افزایش فروش و یا بهبود یک محصول و کالا یا خدمات بکار می رود. بیشتر شبکه های اجتماعی دارای ابزاری هستند که برای تحلیل داده های رد و بدل شده در داخل شبکه بکار میرود و این ابزار داده های ارزشمندی را از انبوه داده های رد و بدل شده کشف می کنند.

بسیاری از کارآفرینان بازاریابی شبکه های اجتماعی را انقلاب بزرگ آینده تجارت می دانند چراکه به خوبی یه میزان تاثیری پذیری افراد از رسانه و سایرین واقفند در اینجا به ۱۰ مورد از فواید استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی اشاره می کنیم.

  • افزایش شناخت از برند شما

استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی باعث افزایش میزان آشنایی مردم با نام و برند شما خواهد شد هر مطلبی که شما در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارید هر موضوعی که در مورد آن صحبت می کنید بعنوان صدا و تصویری از نام و برند تجاری شما شناخته میشود که به سمع و نظر مشتریان جدید و بالقوه تان خواهد رسید.

  • افزایش میزان وفاداری مشتریان به برند شما

بر مبنای گزارش های منتشر شده در مجلات و جراید بین المللی,برندهایی که به چندین کانال ارتباطی از شبکه های اجتماعی متصل بوده اند از مشتریان وفادارتری برخوردارند چراکه ارتباطات بالا و مستمر با مشتریان باعث افزایش میل و رغبت مشتریان به ادامه اعتماد و وفاداری به برندی خاص می گردد. در گزارش مجله Convince&Convert چنین بیان شده است که افرادی که یک برند را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند  ۵۳% بیش از سایرین به آن برند وفادارند.

  • کاهش هزینه های تجاری و بازاریابی

استفاده صحیح از بازاریابی شبکه های اجتماعی میتواند سهم بزرگی در کاهش هزینه های بازاریابی شرکت ها و محصولاتشان داشته باشد طبق گزارش Hubspot حدود ۸۴% از شرکت ها در یافته اند  مدت زمان حداقل ۶ ساعت در هفته تاثیر بسیار بالایی در روند معرفی و افزایش مشتریان دارد بطوریکه فعالیت دقیق و هوشمندانه  بمدت روزانه یک ساعت در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر تاثیری شگفت انگیز در میزان فروش و جذب مشتریان به همراه دارد

  • بهبود رتبه در موتورهای جستجو

سئو  یکی از مهمترین مواردیست که ارتباط تنگاتگی با افزایش میزان بازدید و ترافیک سایت شما دارد و این مورد از طریق موتورهای جستجو حاصل می شود اما ملاک های  دست یافتن به سئو بالا همیشه ثابت نیستند. عواملی مانند بروز رسانی روزانه وبسایت و وبلاگ، استفاده از عناوین و تگ های مناسب و لینک های اشاره کننده به وبسایت شما دیگر تنها عوامل بهبود سئو نمی باشند بلکه گوگل و سایر موتور های جستجو علاوه بر موارد فوق الذکر ،اقدام به محاسبه میزان حضور شما در رسانه های اجتماعی نیز می کنند و این موضوع را به عنوان یکی از شاخص های اصلی  بهبود رتبه در نظر می گیرند

پویا مهری

پویا مهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *