داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

رویداد های متفاوت استارتاپی در شرایط فعلی کمک فوق العاده ای به صاحبان ایده است. اینکه متناسب با شرایط جامعه و برحسب نیاز رویدادهای استارتاپی برگزار شوند کاریست که توسط افراد متخصص این حوزه باید انجام شود. امروز با گزارش مختصری از استارتاپ ویکند اجتماعی از شتاب دهنده تیک آپ با ما همراه باشید.

به گزارش دیجی ناکو رویداد “آخر هفته با طعم کارآفرینی ” رویدادی متفاوت از شتابدهنده تیک آپ با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با رویکرد نشاط اجتماعی و محوریت های زیر برگزار گردید:

 1. کنترل و کاهش خشم
 2. نوآوری و کارآفرینی اجتماعی
 3. مشارکت های شهروندان در فضای مجازی
 4. مراقبت و توانمندسازی سالمندان و کودکان
 5. کاربرد فناوری اطلاعات در بهبود خدمات شهری
 6. ارتقای سلامت اجتماعی وکاهش آسیب های اجتماعی

این رویداد طی روزهای چهارشنبه تا جمعه مورخه ۷ الی ۹ آذرماه سال ۹۷ در محل دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اردبیل با حضور منتوران و داوران با تجربه و حرفه ای استانی، ملی و میهمان ویژه ای از مسئولین رده بالای استانی برگزار گردید. رویداد مذکور با ثبت نام ۱۰۰ نفر از اقشار دانشگاهی و اعضای سازمان های مردم نهاد مواجه شد.

به گفته دبیر اجرایی رویداد مسعود کوهی رویداد طبق برنامه تعیین شده در تاریخ ۷ آذر ماه با حضور دکتر بهمن حسین زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار اردبیل، دکتر رسولی رییس دانشگاه آزاد اردبیل، و جمعی از مدیران و مقامات دولتی کار خود را آغاز کرد.وی از حضور منتوران، داوران و سخنرانان حرفه ای و به نام کشور در این رویداد یاد کرد و به طبقه بندی استارتاپ های تخصصی خروجی از رویداد اشاره نمود چرا که تیم های برتر رویداد علاوه بر جوایز نقدی از جوایز حمایتی و معنوی شتابدهنده تیک آپ و حامیان اصلی برخوردار خواهند شد.

همانطور که قبلا در دیجی ناکو در مورد استارتاپ ویکند خوانده اید صاحبان ایده که دسترسی به امکانات، افراد متخصص و منابع مالی ندارند، در یک فضای جذاب دور هم جمع می شوند و سعی می کنند طی ۵۴ ساعت در ۳ روز آخر هفته، یک نمونه اولیه از محصول مورد نظرشان را به داوران و متخصصان این حوزه ارایه کنند. جالب است اعضای سازمان های مردم نهاد، دانشجویان و مددکارانی که دغدغه اجتماعی دارند با ایده های جالب از این حوزه با انرژی بسیار بالا کار را شروع کردند و بعد از ارائه ایده ها و رای گیری و تیم سازی از روز دوم با شرکت در کارگاه های آموزشی ایده های خود را پیش بردند. در نهایت روز سوم با چهار ایده برتر مواجه شد که به ترتیب عبارت بودند از:

تیم اول – تیم مجیک لف

ایده این تیم در خصوص امکان خنداندن مردم از طریق یک اپلیکیشن اشتراک گذاری مطالب و محتواهای طنز در قالب های مختلف بود که هرشخص در صورت استفاده و خندیدن با تشخیص اپ مقداری سکه دریافت می کرد و از این طریق با سکه های جمع شده می توانست از تخفیفات مراکز طرف قرارداد بهره مند شود.

تیم اول

تیم دوم – تیم خانه امید

ایده تیم خانه امید شناسایی، ساماندهی و آموزش کودکان کار و بدسرپرست و همچنین فروش محصولات تولیدی و کارها و صنایع دستی این افراد در قالب اپ و فروشگاههای فیزیکی بود. هدف عمده این گروه کمک به قشر آسیب دیده کودکان کار و جلوگیری از آسیب بیشتر آنهاست.

تیم دوم

تیم سوم – تیم رنگین کمان

در فضاهای شهری ما نقاط مخروبه و نامناسب زیدی به لحاظ بصری وجود دارد .ایده اصلی تیم رنگین کمان ساماندهی این نقاط با کمک طراحان و کودکان می باشد که علاوه بر ایجاد محیزی برای تفریح و شادی بچه ها امکانی را برای بهسازی و نوسازی محیط های شهری مخروبه فراهم می سازد.

تیم سوم

تیم چهارم – تیم کلاغ سفید

تیم کلاغ سفید فعالیت خود را برپایه بهبود روحیه اجتماعی و ایجاد رویه های جدید در قالب بازی های اجتماعی در بستر فناوری اطلاعات قرارداد و این فرآیند را بشکل یک گیم با فرآیندهایی در محیط اجتماعی پیاده کرده و در نهایت با امتیازهای بدست آمده می توانست از محیط های مشترک و طرف قرارداد بازی بهره مند گردد.

تیم چهارم

آنچه همیشه بعد از هر رویدادی اهمیت دارد این است که شما بعد از اتمام رویداد آموزش ها، ایده هایتان و شبکه سازی خود را رها نکنید و از روز چهارم به همان شدت و انرژی پای کار باشید. مجموعه شتاب دهنده تیک آپ بصورت تخصصی از استارتاپ ها و صاحبان ایده حمایت می نماید.

 

 

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی
 1. شاهرخ شهابی گفت:

  آرزوی موفقیت برای عزیزان فعال حوزه کسب وکارداریم

  (۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *