داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

مدتها به اینکه چرا به تماشای تئاتر نمیروم و چرا اطلاعاتی از تئاتر ندارم فکر می کردم. اینکه در کنار هر تخصصی به هنر توجه شود یکی از مهمترین دغدغه هایی است که بارها در موردش صحبت کرده ایم. این بار دوستانی که با تخصص کامپیوتر خود، فضای هنر را بدست گرفته اند آشنا می شویم. استارت آپ تیوال را از دست ندهید.

هنرمندان استارت آپی 

مرد شماره یک فروش آنلاین بلیت تئاتر در ایران محمد عمروآبادی هم از شکست‌هایش با آرامش حرف می‌زند و هم از مرد شماره یک بودنش. حامد حسینیان برزی، مصطفی آذرکمان و امیر ایرانمنش هم، هم بنیانگذاران تیوال هستند. استارت آپ تیوال یک شبکه اجتماعی ترکیب شده با یک بستر تجاری است که در آن کاربران در محور زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک و محصولات وابسته به آن‌ها ارتباط می‌یابند. تیوال با فروش آنلاین بلیت های تئاتر کار خود را شروع کرده و الان مرجعی برای اطلاع رسانی و شییر اطلاعاتی و تجربه کاربران در حوزه های هنری مثل تئاتر، سینما، کنسرت، کارگاه آموزشی هنری، گالری و حتی تورهای گردشگری تبدیل شده است.

محمد عمروآبادی متولد ۱۳۶۰ در تهران با تخصص کامپیوتر و علاقمند به تئاتر و هنر که پیرو علاقمندی هایش در تئاتر سال ۸۷ متوجه می شود که مجموعه تئاتر شهر وبسایتی برای اطلاع رسانی ندارد و فقط با یک وبلاگ در اینترنت مدیریت می شود، لذا با تیم خود سایتی برای بزرگترین مجموعه تئاتر کشور آماده می کنند که اکنون هم در دسترس می باشد. ایده اینکه کاربران و تماشاگران تئاتر ها و فیلم ها هم بتوانند نظرات خود را ثبت کنند از قسمت دیوار سایت تئاتر شهر می آید که بعد ها مجبور به حذف آن شدند.

محمد عمروآبادی از شکست هایش قبل از تیوان هم به استارت آپی در زمینه کلاس مجازی و سوپرمارکت آنلاین میپردازد. که در نهایت ایده تیوال در شهریور سال ۹۱ اجرایی شد.

تیوال

ارزش پیشنهادی تیوان

استارت آپ تیوال ضمن اینکه مرجعی برای فروش آنلاین بلیت است که دیگر شما را از ایستادن در صف و خرید بلیت راحت می کند. مرجع کاملی برای اطلاع رسانی تمام برنامه های هنری است چیزی که کمتر می توان به آن دسترسی داشت.

نکته قابل توجه در تیوال اینکه شما به راحتی می توانید در مورد برنامه ای که دیده اید نظر بدهید، کاری که در مورد سینما و تئاتر عموما فقط در اختیار هنرمندان است اما اینجا تمام تماشگران می توانند نظرات خود را ثبت کنند و با دیگر کاربران در ارتباط باشند.

استارت آپ تیوال اکنون به مرجع اصلی فروش بلیت های جشنواره تئاتر و جشنواره فیلم فجر تبدیل شده است.

تیوال باعث افزایش آمار تئاتر ها و حضور تماشاگران شده است به طوری که میتوان به رشد ۳ برابری نسبت به سال ۹۲ اشاره کرد. ناگفته نماند که محمد عمروآبادی افزایش این تعداد تا ده برابر برای ایران متصور است.

استارت آپ تیوال، گردشگری را هم بعنوان یکی از هنرها در نظر می گیرد و با اطلاع رسانی تورهای گردشگری و اشتراک تجربیات کاربران، این زمینه را هم پوشش میدهد.

استارت آپ تیوال تنها برای فروش آنلاین بلیت نیست، جالب است حتی برنامه ها و تئاتر هایی که خودشان برگزار نمی کنند و مسولیت بلیت ها را ندارند را هم در سایت تیوان اطلاع رسانی و تبلیغ می کنند.

استارت آپ تیوان تنها از طریق کارمزد حاصل از فروش بلیت ها در آمد زایی نمیکند چرا که تنها یک سایت آنلاین فروش بلیت نیست بلکه شبکه‌ای اجتماعی است که جنبه اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای جدی دارد. مانند تولید عکس و پادکست و… بنابراین فروش بلیت تنها راه درآمدزایی تیوال نیست و تبلیغات نیز بخشی از درآمدشان را رقم می‌زنند. تیوال در واقع چرخه‌ای هنری از فروش، اطلاع‌رسانی و شبکه اجتماعی است.

retro

فرشته کریمی

فعال حوزه استارت آپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *